| Otilikaa a întrebat:

Cum sa-i spun mamei ca ma intilnesc cu un baiat?

Răspuns Câştigător
| lavyBandB a răspuns:

Pai...daca te intelegi bine cu mama ta spune-i ca te.a invitat un baiat in oras si ca o sa te ducihappysi dupa ii mai spui cand mai mergi in oras ca te duci sa te vezi tot cu el ca te.a mai invitat si o sa.si dea seama ca sunteti impreunatonguesi fii deschisa cu eatongueca asa am facut si eu cu mama si uite ca acum prietenul vine la mine acasa sta cu ai mei si ne intelegem f binehappy

9 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Pur și simplu. Între părinte și copil trebuie să existe comunicare deschisă. Baftă

| answer a răspuns:

Cel mai bine pentru tine ar fi sa ai incredere in mama ta si sa-i spui tot ce ti se intampla! Si acum o intrebare la care sa-ti raspunzi singura: in sfatul cui ai mai mare incredere, in cel venit de la o prietena sau in cel venit de la mama ta? si care crezi ca e venit mai din suflet? Daca ii vei spune mamei tale ca te intalnesti cu un baiat, ea iti va da un sfat; uneori avem senzatia ca parintii ne sunt impotriva pentru ca nu avem inca experienta de viata necesara pentru a vedea lucrurile cat mai realist! Dar nu este asa, parintii nu sunt niciodata impotriva noastra! Fa-o pe mama ta cea mai buna prietena a ta si spune-i totul mereu daca vrei sfaturi cu adevarat folositoare pentru tine!winking

| maradi3 a răspuns:

Mother,i have a boy! Si mizeaza pe faptul ca mama ta n-ar sti engleza! La o adica, ii poti reprosa"pai eu ti-am spus, dar tu n-ai inteles!:laughing)

| andrada a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa-i spui. Poti sa faci chestii din care sa se inteleaga ca esti cu un baiat. De ex: sa vb mult la tel, sa stai mult prin oras, sa pari f fericita (si din moment ce ai un iubit cred ca faci chestile astea) iar ea o sa te intrebe unde mergi, ce faci et. iar atunci u poti sa-i spui ceva gen''pai sti, in legatura cu asta, vroiam sa-ti spun ca am intalnit pe cineva...'' vezi tu cum ii spui.
Bafta!

| chelie91ptm a răspuns:

Zi ca simti nevoie sa te ****

| Stefania96dfg a răspuns:

Pai, eu zic ca prima data ar trebui sa te apropii cateva zile mai mult de ea, sa o ajuti sa-i spui cat de mult o iubesti, apoi, cand poate avea incredere in tine si e in toane bune, ar trebui sa dai bomba laughing! Spune-i ca asa e viata! Ai crescut, nu mai esti fetiat mica care depindea de mama si ca nu e ceva rau,! La inceput poate se a opune, dar daca va vedea ca chiar tu iei toata treaba in serios, iti va fi aproape! Sper ca te-am ajutat!

| Bojthe a răspuns:

Salut Otilikaa daca esti o fire mai retrasa mai timida si nu reusesti sa ii spui mamai tale cand te cheama acel baiat in oras fa in asa fel incat sa se intalneasca cu mama ta.crede-ma e foarte bine ca mama ta sa afle ca ai prieten in momentul in care tu trebiue sa pleci ndeva pentru ca pana vi va avea timp sa se gandeasca la asta sa se gandeasca la o eventuala discutie cu tine etc... oricum succes in relatie. Funda? G.B.U pa pa

| RapperuL_7603 a răspuns:

Nu ii spui! o sa strici totulwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum dracu sa ii spui? Cu gura, ce dracu ma? Noua cum ne-ai spus?
"Mama, ma intalnesc cu X."

Cel mai bine e sa ii spui, mama ta are mai multa experienta si te poate sfatui daca ai probleme in relatie. Fara ascunzisuri.