| D0zzz a întrebat:

Cunosc un baiat care e foarte de treaba si dragut, am fost cu el timp de o luna, pana cand. el avea febra si era foarte racit si de atunci ne-am despartit, dar nu ne-am certat. Am trecut repede peste asta, dar dupa ceva vreme, mai alea dupa ce il vedeam la scoala, vroiam sa ma impac cu el si nu stiam cum, intr-o zi i-am propus daca ne impacam si a zis ca se mai gandeste, ca l-am luat prin surprindere, si ca totusi nu poate uita tot ce s-a intamplat intre noi 2. Pana la urma mi-a zis ca nu vrea, altadata l-am intrebat de ce ne-am despartit mai exact si a zis ca nu stie, ca a avut cea mai frumoasa relatie cu mine, dar prefera sa fie singur, desi inca imi face complimente cateodata, ma respecta. ceea ce pe alte fete (nu toate) nu le prea respecta. in sensul ca glumeste mult cu ele... mi-a zis ca arat bine, sunt de treaba, dar i se potriveste statutul de singur. Mie imi e dor si chiar vreau sa ma impac cu el, dar nu stiu cum sa fac sa fim din nou ca inainte, noi ne intelegeam de minune si nu ne-am certat niciodata. Ce sfaturi imi dati ca sa ma impac cu el?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Draga mea,de multe ori am intalnit aici intrebari de genul "nu vreau sa mai fiu cu prietenul meu,cum sa-i spun asta fara sa-l ranesc?"
Mi-e teama ca baiatul care iti place,nu vrea sa te raneasca dar nu mai vrea sa fie cu tine,din motive numai de el stiute.
E preferabil sa accepti acest adevar,oricat de greu iti vine,decat sa speri in zadar.
Macar de n-as avea dreptate,dar mi-e tare teama ca am!
Fii realista, continua-ti viata, nu e unicul baiat din lume.Se va gasi un altul cu care te vei potrivi mult mai bine.Nimic nu e pierdut, doar amanat!

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| hitman_5613 a răspuns:

Poate e genu care vrea sa ramana burlac dar nu-ti face griji are balta peste si oricum daca v-ati despartit dintrodata si fara motiv inseamna ca ceva nu sa potrivit intre voi si daca se comporta frumos cu tine poate o face pentru ca are mai mult respect pentru tine poate pentru ca stie ca v-ati iubit. imi pare rau pentru " divort" sper sa nu mai fi trista