| Adrian_Costin_1999 a întrebat:

Daca doi copii isi trimit nuduri fac ceva ilegal? Intreb deoarece am auzit multe cazuri si chiar sunt curios.

10 răspunsuri:
| Moiaer a răspuns:

Da

| Aylee a răspuns:

Categoric, schimbul de material pornografic cu minori se pedepseste cu inchisoare de la 1 la 5 ani. Succes.

| Emilian65 a răspuns:

Da.

| RAY a răspuns:

Daca sunteti doi copii de 16 ani sa spun asa, ce sa va faca ca si asa multa minte nu aveti, daca ai peste 18 si ceri poze de la o fata de 15 ani da ai pus-o, dar asa sunteti copii nici macar nu stiti ce faceti

| Andreeush a răspuns:

Ai auzit de pornografie infantilă?

| aXy99 a răspuns (pentru Aylee):

Copii nu raspund penal happy
Plus ca nu se aplica cand si tu esti copil rolling on the floor

| Crackman a răspuns:

Ba ai probleme?
Nici nu trebuia sa intrebi asta... pe langa ca, stii ce nu este ok.
Bagi parnaie daca ai peste 18 ani si in telefon o ai pe magda de 12 ani in cucurigul gol

| Toteu78 a răspuns (pentru Andreeush):

Dacă sunt copii amândoi nu e nici o pornografie infantilă. Eu nu știu câți ani ai tu dar esti plină de prejudecăți, mai ales că de multe ori ești fals informată și mai mult bagi lumea în ceață cu ce spui. In acest caz nici măcar ce înseamnă pornografie nu știi. Uite te scutesc eu de a căuta definiția : PORNOGRAFÍE ~i f. 1) Interpretare obscenă și imorală a problemelor legate de sex. 2) Lucrare pretins artistică (scriere, desen, pictură, fotografie etc.), care prezintă scene obscene destinate a fi comunicate publicului. 3) Faptă sau vorbă obscenă. /

| mihai69 a răspuns:

Da.

| aXy99 a răspuns (pentru mihai69):

Minorii sub 14 ani se bucura de prezumtie absoluta de nevinovatie, vezi art 113 alineatul 1 din codul penal in vigoare! Nu raspund penal sub nicio forma. Miniorii cu varsta intre 14 si 16 ani raspund penal numai daca se dovedeste ca au savarsit fapta cu discernamant, au o prezumtie relativa de nevinovatie. Nu mai da eronat fara sa ai habar despre ce vorbesti.

PS: Nu s-a pus al 3-lea "i" de la "copiii", nu e vina mea ci a tastaturii, nici sa modific raspunsul nu am putut asa ca am lasat asa.