| Thecurious a întrebat:

Buna tuturor, in ce companii se angajeaza absolventii de Design interior?
Am auzit de acest domeniu, de aceea intreb. Sunt curios.

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Companie de arhiectură. Companie de prestări servicii de amenajări interioare.
De exemplu fiul meu are o companie de arhitectură și design. Cu asta se ocupă.
Dacă te uiți pe site o să vezi portofoliul lor.
https://trans-form.ro/

| Thecurious explică (pentru sadrian46):

Interesant. Trebuie sa fii pasionat de moda si sa fii la curent cu noile tendinte, asa-i?

| sadrian46 a răspuns (pentru Thecurious):

Trebuie să fii pasionat de multe.
Fiul meu a început așa.
Gimnaziul la un liceu de arte plastice. De ce acolo?
Fiindcă acolo lucra mama lui ca profesoară de chimie.
Apoi am fost cu el la un curs de remote viewing ținut de un medic pasionat și el.
La liceu putea să opteze și la secția mate info dar acolo ar fi avut o concurență la adimitere la care nu putea să îi facă față. La arte plastice era în domeniul lui. Și îl pasiona deja asta. că poate creea o lume prin maniera de a oferi și altora o nouă viziune, o viață mai frumoasă, prin ambient.
Profesori pasionați în liceu și institutul de arte plastice, ei înșiși artiști consacrați. Lucrarea de diplomă a fost excepțională, a lucrat doi ani la ea, era să fie cumpărată de IKEA.
Apoi cu un prieten din copilărie care a făcut arhitectura, a creat firma pe care ai vizionat-o. Pasiune și muncă multă.

| Thecurious explică (pentru sadrian46):

Pai, de ce s-ar fi inscris la informatica-matematica, daca a absolvit gimnaziul la arte plastice?
In final, totul a decurs spre binele sau.

| sadrian46 a răspuns (pentru Thecurious):

Pentru că era foarte bun și la acea materie.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ce interesant!
S-au inventat si niste sefi pentru zugravi. Fix asta lipsea din economie.