| Andrei741 a întrebat:

happy

De aproximativ 2 luni am cunoscut o fata pe un site de socializare, iar de atunci vorbim zilnic.
Imi place felul cum vorbeste,cum se comporta,este de treaba si multe altele insa am inceput sa tin foarte mult la ea.
De exemplu astazi m-am gandit tot timpul la ea, posibil si din cauza ca vorbim foarte mult pe mes/telefon.

intre noi s-a legat o prietenie destul de frumoasa din cauza asta evit sa ii spun ca o plac.

fata sta la o distanta de aproximativ 170 km dar as putea sa o vizitez saptamanal cu trenul iar 1 data pe luna sa vin cu masina la ea sa ne plimbam...

Pentru cei care vor sa stie cati ani avem: Eu am 18 ani iar ea are 16.

Deci chiar as vrea sa ramanem prieteni dar tin prea mult la easad

Voi ce sfat imi dati? sa ma duc la ea si sa o scot la un suc ceva, iar atunci sa ii spun ca o plac?

Sau sa o intreb pe mes?

Parerea mea este sa ma duc... una este fata in fata iar alta pe meshappy

Astept si parerea voastra.

Am mai postat o intrebare de acest gen insa o voi sterge deoarece nu era completa.

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Initial,discuta cu ea si intreab-o ce parere are daca vrei sa-i faci o vizita, nu te gandi sa-i faci vreo surpriza, ca sa nu te trezesti tu surprins in final.
Daca fata accepta ideea cu entuziasm, stabiliti impreuna cand te duci, cat stai si cam ce o sa faceti.Adica,mergeti la un suc si stati de povesti,de exemplu.
Pentru ca tu esti incantat de prietenia voastra si usor indragostit si ar fi pacat sa fii inteles gresit de fata,s-ar putea speria, ar putea sa-i pari prea indraznet, greu sa stii ce gandeste celalalt daca nu discuti!
Deci, discuta cu ea si pe urma du-te.
Si daca totul e perfect, spune-i frumos ca o placi mult.
Mult noroc!

| neutrino a răspuns:

Daca totusi iti place cum se comporta, atunci ramaneti prieteteni.

| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Desi nu e raspunsul pe care il astepti, eu as zice sa o lasi.

Chiar daca ea ar veni la facultate la tine in oras (presupunand ca exista) tot o sa fie greu.

Amandoi va veti chinui. Tu iubesti o persoana imaginara. Si ea la fel.

Lasa aceasta relatie sa ramana platonica si pleaca mai departe. Eventual du-te si te culca cu ea.

| kar1GaNNN a răspuns:

Scoate-o la o cafea ( daca nu ii place scoate-o la o bere laughing ) si vorbeste cu ea.
P.S. O lasi sa vorbeasca si ea ca daca vorbesti numai tu o sa te creada o soacra. laughing

| andreimrm a răspuns:

Eu zic sa te duci, sa o scoti la un suc, vorbiti, ii spui ca-ti e draga... e mult mai frumos sa-i spui in fata decat pe net, parerea mea.

| Adelin01 a răspuns:

Scoate-o la un suc in oras si spune-i ca o placi tii mult la ea si va intelege ce vrei sa ii spui si apoi intreab-o.