| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU

Acum cateva saptamani am cunoscut o fata pe un site de socializare. Fata are 15 ani eu 17, ne intelegem foarte bine... si am inceput sa ma indragostesc de ea.

Problema ar fi ca suntem la o distanta destul de mare unul de altulsad aproximativ 180 km, as putea so vizitez eu... deoarece la anul o sa imi iau permisul dar va costa destul de mult si benzinasad ce sfat imi dati? oare merge o relatie la distanta?

Răspuns Câştigător
| AndyLavy a răspuns:

Nu are nimeni de unde sa stie dava va tine sau nu. pentru unii astfel de relatii merg, pentru altii nu. depinde de tine, de voi, de caracterele voastre si multe altele. distanta nu este una extrem de mare, si daca iti faci griji pentru benzina, mergi cu trenu, presupun k esti elev, ai reducere 50%. metode se vor gasi intotdeauna, important este sa vrei. eu am o relatie de app 4 ani de zile, iar distanta ceva mai mica, intotdeauna am gasit diferite metode de a ne vedea, si de a face lucruri impreuna, chiar daca initial poate suna absurd. poti incerca, nu ai ce pierde, poate doar timp, dar ala il pierzi oricum. bafta!

3 răspunsuri:
| Doηηa a răspuns:

Nu se merită.

| neutrino a răspuns:

In fata unei asa mari iubiri nu mai conteaza nici distanta si nici benzina.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, relaţiile la distanţă nu durează niciodată. Ştii cum se spune "Într-o relaţie la distanţă toţi 4 sunt fericiţi". Mai bine rămâi doar prieten cu ea, e mai bine pentru amândoi.