| anonim_4396 a întrebat:

de ce bărbații înșeală femeile? De ce există azi atîtea divorțuri? Bărbati căsătoriți si care au copil, de ce nu stau lîngă nevestele lor, ce caută ei la altele?

Răspuns Câştigător
| blondablonda22 a răspuns:

Inseala pentru ca s-a plictisit de ce au acasa dar sa nu uitam ca si femeile inseala nu numai barbatii.

9 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

Ce cauta si nevestele lor la altii happy

| Annim a răspuns:

Pai iubirea nu e vesnica... stii cuvintul care sperie orice barbat? cuvintul RESPONSABILITATE. odata ce se formeaza o familie primii 2 ani e iubire, barbatul tine la femeie iar femeia la fel. odata ce apar copii dupa 2, 3 ani chestiile se complica Responsabilitate familiala mare provoaca nervi,, iar nervii provoaca cearta. barbatul incepe sa se simta ca in temnita, cel mai des sotia se ingrasa,, nu mai poate avea sex asa ca inainte si incepe sa caute aventuri, magia dragostei dispare, viata lui devine plictisitoare o rutina zilnica care nu se mai sfirseste.

| GeosBIOS a răspuns:

Pai este chiar foarte simplu. Dupa cum bine poti sa observi chiar si aici la categoria Dragoste si Sex, principalul motiv este faptul ca astazi totul se rezuma la sex. In principiu este foarte usor sa spui te iubesc, sau chiar vrei sa fii sotia mea, cand ai cand nu se urmareste nimic altceva decat o partida buna de sex. Sau chiar mai multe daca-i cu putinta.

Cu alte cuvinte, frivolitatea si neseriozitatea e la putere si plecandu-se de la astfel de lucruri nu se mai intemeiaza familii trainice.

Mare vina insa o au parintii, deoarece nu-si mai educa puslamalele si nu le mai explica ce-i ala respect sau iubirea adevarata lasandu-i la mila mass-mediei, suprasaturata cu sexualitate ce este oferita sub forma unor false sentimente de iubire (ce vedeti voi prin telenovele si majoritatea filmelor comerciale) deoarece asa se vinde cel mai bine.

| RAY a răspuns:

Salut TPU de ce bărbații înșeală femeile?
ca asa suntem programati genetic sa facem sex cu orice ocazie care o avem
, iar faza cu divortul nu e doar vina barbatului sti tu cand femeia vede ca nu mai ai banii te lasa, sau cand gaseste pe altu, in plus de ce sa traiesti cu o curva falsa cand poti avea o curva noua?

| Azµre a răspuns:

De proști... sau mulți din ei doresc să experimenteze lucruri noi, sunt cupluri în care nu se practică sexul oral să zicem, sau sexul anal, și de aceea mulți bărbați însurați preferă să se ducă la curve sau să își facă o amantă chiar două care să le satisfacă plăcerile, fetish-urile și așa mai departe.

| anonim_4396 explică (pentru Azµre):

Ma vad zgandarita un pic happy si as vrea sa comentez raspunsul tau si sper sa nu te deranjeze... Din punctul meu de vedere referitor la acest motiv invocat de tine, ca sa zic asa, legat de partida de amor, toti ar trebui sa stim ca sexul este un pion principal in viata de cuplu indiferent care ar fi ea, ca e vorba despre mariaj sau pur si simplu o relatie, fapt pentru care consider ca ei intre ei (partenerii) tebuie neaparat sa discute. Femeile cam sunt predispuse la avea tot felul de prejudecati, uneori li se pare ca daca ar face nu stiu ce ar putea fi etichetate intr-un fel nu tocmai placut. Daca exista o comunicare buna intre cei doi, o comunicare deschisa, sincera in asa fel incat fiecare sa vorbeasca despre ceea ce ii place si ce il satisface atunci cred ca ar fi imposibil sa nu se ajunga la o armonizare perfecta cu atat mai mult cu cat ar fi vorba si despre sentimente reciproce. Iubirea presupune daruire. Cand iubesti cred ca ar trebui sa devina un tel faptul de a oferi persoanei iubite tot ceea ce stii ca ii aduce placere, satisfacie si sexul nu iese deloc din discutie pentru ca este foarte important intr-o relatie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu doar barbatii pot fi acuzati de infidelitate. Sunt si femei cu carul care fac acest lucru si din diverse motive, insa barbatii sunt mult mai predispusi sa insele. Daca ii intrebi de ce o fac vin cu tot felul de explicatii, de la undele relativ plauzibile la unele chiar puerile. Dupa mine insa nu sta in picioare niciunul dintre motivele invocate de ei. Cam in toate cazurile ei incearca sa dea vina pe neveste sau iubite (nu zic ca nu sunt si cazuri cand femeile poarta vina) dar in general singurul motiv demn de luat in seama mi se pare intamplarea de a gasi pe cineva dispus sa-i acorde citeva clipe de placere. Asta pentru ca doar in putine cazuri, este vorba de dragoste intre sotul respectiv si amanta. Multi dintre barbatii care insala isi iubesc nebuneste sotiile si le respecta, dar li se pare prostesc gestul de a respinge o femeie care le face avansuri.

| LostInBubble a răspuns:

Sunt plictisiti de ce au acasa. Vor ceva nou, ne vad ca pe niste marionete care spala si gatesc. :)

Apropo, da-i naibii si uita-te la asta: http://www.apropo.ro/......rt-4368829

| AndreeaBz a răspuns:

Nu a fost iubire, a fost atractie ( cand s-au cunoscut si au facut copiii) dupa iti dai seama ca s-a dus. femeia imbatranind. dupa sarcina. na... si barbatul cum nu a iubit /iubeste nu are cum sta in banca lui.