| SteauaFermecata402 a întrebat:

De ce sperma mea nu are o culoare alba si e transparenta cu foarte putin alb? As putea face ceva ca sa fie mai alba?

Răspuns Câştigător
| MATRiXRIDER a răspuns:

Pai cam ce varsta ai? Ce poti face e doar sa astepti, se va schimba cu varsta, dar daca sa zicem treci de 18 si e tot asa, e o problema. Impotenta nu e, cine a zis asta s-a referit probabil la infertilitate, impotenta e cand nu se scoala.

8 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Pentru că sunteți impotent.
https://ro.wikipedia.org/wiki/Sperm%C4%83
Aici aveți tot ce trebuie să știți despre spermă!
Nu este ceva grav, nevindecabil!
Dar, trebuie mers la doctor ginecolog, care vă va face analize medicale și vă va stabili un tratament.
Sănătate!

| corbulalbrosu a răspuns:

Cel mai probabil in continutul spermei tale cantitatea numerica a spermatozoizilor este de la mica la foarte mica, sau altfel spus este posibil sa suferi de oligospermie si din acest motiv sperma este incolora, transparenta. Daca in permanenta sperma ta are acest aspect, este indicat sa te prezinti la o consultatie urologica sau sa te prezinti pentu a ti se efectua o spermograma. Raspunsul corect il vei afla in functie de rezultatul obtinut. Multa sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inca un motiv posibil poate fi faptul masturbarii excesive...
In caz ca te simti ia o pauza de 2-3 zile si vezi ce iese...
Alt lucru care te.ar putea ajuta este o alimentație corectă

| MademoiselleCosmina a răspuns:

De ce vrei sa fie mai alba? laughing
Si n-ai ce sa faci, asa e ea produsa.

| Carinaaaaaaaaa a răspuns:

Depinde de varsta..Nu ai specificat. Dacă ești în dubii, consulta medicul

| OctavianSps a răspuns:

Poti folosi colorant alimentar.

| Gofigi a răspuns:

De la vârsta