| ayran a întrebat:

Salut TPU. De la inceputul anului, iubita mea m-a blocat pe toate retelele de socializare, si dupa o luna si-a facut alt iubit, relatia noastra a durat doar 7 luni, dupa 4 luni inca nu mi-am revenit chiar daca merg la sala, la munca si avand alte activitati. Ma gandesc la ea in fiecare zi. Iubitul ei nou poate ca e mai bun decat mine, are un corp aratos si merge la sala. Ea m-a blocat fara niciun motiv, probabil din cauza lui. Inainte sa ma blocheze dadea deja semne ca nu ma mai place, numai imi scria, doar eu ii scriam si vorbeam foarte putin pe mesaje. Sunt devastat cand vad multi baieti de varsta mea bucurandu-se de relatiile lor, ii vad la munca zilnic. Nimeni nu ma intelege ca sunt indurerat, cateodata am ganduri suicidale din cauza asta si nu vreau sa am parte de asemenea ganduri. Nu prea am prieteni, mai mult merg la munca si la sala. Ce pot face?

Răspuns Câştigător
| Fonk a răspuns:

Nu mai indurera pentru una care no doare capul. Cautati alta, nu te mai uita la aia proasta. Nu e capat de lume, bucurate de viata, sunt uni ca mine care virgini vor ramane, tu ai sanse. Du-te si ia-ti o mancare fast-food sa vezi cati revi si spui ca ai manca asta mereu, sau incearca o guma mentolata. Iati telefonul si uitate la un film de pe siteuri deala de apar reclame mai cumva daca nai Netflix. Sunt multe lucruri de care ne putem bucura singuri. Sper ca team motivat. Nu te mai gandi la ganduri suicidale, sti cum ii cei ce vor face vor fi chinuiti in iazul cu foc, si vei fi chinuit pentru o eternitate. Relaxeazate frate, induri degraba dupa oameni exact ca noi numa ca sunt de s3x opus. Nu fi dependent de fete, cum ne-a facut creatorul.
Don't give up!

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa iti cauti pe alta... ca ea deja pare ca a trecut peste

| Violleta2022 a răspuns:

Baiete vorbesti de FOSTA ta iubita, ca s-a rupt relatia demult, dar inca nu vrei sa intelegi asta.

Fata chiar a facut asta cu toate motivele din lume: fiindca S-A DESPARTIT de tine si asa este normal, sa rupa orice lagatura cu fostii iubiti, ca s anul mai ai ocazia sa-i scrii, sa o cauti, sa o urmarestui sau sa i sicanezi.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu poți face nimic. Te-ai amăgit și acum te dez-amăgești. Nu e devin ea, de vină-i numai primăvara.

| sammie a răspuns:

Încearcă să îți faci un program cu chestii pe care să le faci în fiecare zii. Așa nu te vei mai gândi la ea. Succes!

| Miruna333 a răspuns:

Terapie

| AdioTPU a răspuns:

Să nu te mai consumi din cauza unei individe de genul și să accepți situația. Știu e ușor de spus dar nu ai altă opțiune. Apropo, nu te mai compara cu nimeni ci încearcă zilnic sa fii cea mai buna versiune a ta.

| 120bulevard a răspuns:

Daca dupa o luna si-a facut alt iubit e clar ca nu te-a iubit de la inceput, daca un mar din pom e stricat asta nu inseamna ca toate merele din pom-s stricate, aia rade cu noul ei iubit si isi dau limbi in timp ce tu stai in camera si bocesti, asa baiat esti tu? Cauta-ti alta, dupa ce gasesti alta iti garantez ca n-o sa te mai gandesti la ea, nici n-o sa mai existe, e ca si cum ti-ai da ctrl-alt-delete da-te-n mm la creier, o sa realizezi ce fraier ai fost pentru ca ai bocit atatea luni dupa ea. Daca se intoarce inapoi la tine nici sa n-o mai iei inapoi, e prostia omeneasca asta, greseala de incepator.

| dolceromania a răspuns:

Trebuie sa te incurajezi, sa treci peste asta.Nu esti singurul in aceste situații.

| GeorgeCazan a răspuns:

Capul sus. Ți s-a întâmplat. În viitor e posibil să ti se întâmple din nou. Asta e viața. De ce să ai gânduri suicidale? Lucrează la persoana ta, fii mai bun în tot ce faci și o să ai parte și lucruri bune în viața ta.

| GambleR40792 a răspuns:

Te bati pe ea cu noul ei prieten, tu n-ai auzit de zicala aia - Nu a fost a ta niciodata, ci doar randul tau, mare vorba

| steamrogue77 a răspuns:

Ai doar 2 optiuni, stai trist si nu faci nimic, sau continui cu activitatile curente.
Du-te la sala in continuare si descarcati acolo toate sentimentele negative pe care le simti si transformati corpul intr-un corp de zeu.