| Deliaa94 a întrebat:

am o intrebare.M-am despartit de o saptamana de fostul prieten, ne-am blocat amandoi pe toate retelele de socializare dar pe mama el inca nu a blocat-o. Oare de ce? Eu zic ca trebuia sa o blocheze si pe ea daca am terminat orice legatura cu el. Tin sa mentionez ca nu a durat mult relatia. Multumesc!

9 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

In primul rand, de ce o are pe mama ta pe o retea de socializare?

Intr-o relatie sanatoasa amesteci cat mai putin parintii.

| Andreeush a răspuns:

Ori a uitat ori nu îl interesează.

| Sofer a răspuns:

Poate are o relație cu ea. Milf.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate a uitat s-o facă sau nu-l deranjează. Până la urmă mama ta nu are nicio vină.

| Daz01 a răspuns:

Deși aveți vârste peste 20 de ani (mai ales tu), vă comportați ca niște copii. Păcat.

| AnjaAHUI a răspuns:

Bună!

De ce ar bloca-o și pe mama ta? El a avut o relație cu tine, nu cu părinții tăi, așa cum tu ai avut o relație cu el, nu cu familia lui. Voi doi v-ați despărțit, dar acest lucru nu înseamnă că nu poate fi politicos în continuare. Să o blocheze pe mama ta ar însemna să se comporte ca un copil care se supără pe toată lumea. Ea nu i-a făcut nimic lui, deci poate exista în continuare o minimă comunicare între ei. Chiar dacă relația nu aținut mult, poate el s-a atașat cumva de mama ta. A cunoscut-o, i-a plăcut de ea și nu vede de ce ar bloca-o. Presupun că la rândul tău nici tu nu ai blocat toți oamenii care îl cunosc pe el.

Eu văd acest lucru ca pe o dovadă de maturitate din partea lui. Înseamnă că are capacitatea de a înțelege că relația voastră și ceea ce se întâmplă cu voi nu trebuie să afecteze modul în care el se raportează la alți oameni.

Eu personal aș fi mândră că fostul meu iubit dă dovadă de maturitate și înțelepciune și m-aș bucura ca familia mea să dea și ea dovadă de aceleași lucruri.

| Deliaa94 explică (pentru AnjaAHUI):

Nu am de ce sa fiu mandra, atata timp cat el dupa o saptamna imi zice ca ma iubeste, ca e cel mai fericit ca am aparut in viata lui si ca nu vrea sa ma piarda, asta in conditiile in care existase ub raport sexual intre noi. Eu mai fraiera am crezut un copil de 23 de ani imatur care am crezut in voebele si gesturile lui. 3 saptamani a durat toata chestia asta..tot el s-a despartit de mine spunandu mi ca nu suntem pe aceeasi lungime de unda. Pai cum doamne iarta ma sa cunosti o persoana in 3 saptamani? Daca treceau cateva luni putea sa zica ca nu potrivim dar macar incearca. La 26 de ani si eu m-am lasat pacalita de unu de 23 si planuri de viitor din partea lui deja isi facea cu mine.pentru ce mai faci toate astea daca stii sigur de la inceput ca nu esti pregatit pentru o relatie? Ma simt folosita si dezamăgită.