| anonim_4396 a întrebat:

de vreo 3 saptamani am vise in care apare mereu fosta mea iubita care n'am despartit acum 2 luni jumate.Am fost impreuna 5 luni si ceva, cea mai lunga relatie a mea, pana cand mi-a dat un SMS prin care mi-a zis ca nu ma mai iubeste, apoi am intrebat'o dc si a zis ca "pur si simplu nu te mai iubesc, nu mai imi place de tine". Eu ma am bine si cu grupul ei de prieteni cu care se intalneste doar cand nu sunt eu cu ei. Inca mai tin foarte putin la ea.

Ce semnifica cand visez fosta prietena?

Răspuns Câştigător
| kiss a răspuns:

Nu semnifica nimic, te dezamagesc. ti-a ramas imaginea ei in minte, ai iubit-o presupun ca foarte mult si daca inca mai tii la ea este normal mai ales ca v-ati despartit asa printr-un sms, fara prea multe explicatii, poate ti-ai fi dorit sa afli adevaratul motiv al despartirii si subconstientul tau asa functioneaza. ni se intampla tuturor, nu lua in seama, o sa vezi, cu cat te detasezi de ea nu o sa o mai visezi. in general visam lucruri care au legatura cu viata noastra personala, cu ceea ce vedem si auzim in timpul zilei.hee hee deci nu are nici o semnificatie, sa nu crezi in vise, nu trebuie sa ne influienteze viata.

2 răspunsuri:
| mutascu a răspuns:

Salut, uite daca te ajuta cu ceva explicatiile de pe http://www.visele.ro/cauta.php?vis=Fosta-iubita si topicurile urmatoare de pe forum : http://www.visele.ro/forum/subiect.php?topic_id=9 si http://www.visele.ro/forum/subiect.php?topic_id=51

| ionutzcarolnr1 a răspuns:

Nimk e un simplu vis nu te speria
sfatul meu fa-ti o alta prietena fii dragut cu ea indragostestete si uita de fosta