| anonim_4396 a întrebat:

deci am nevoie de sfaturi nu am mai avut o prietena pana acum, nu sunt genul care isi doreste sa fii avut multe prietene ca sa fiu smecher dupa in grupul meu de prieteni, am 15 ani, si imi place de o fata si ei ii place de mine, vorbim de 2 saptamani, amandoi suntem intra 9-a si are clasa langa a mea, cand as trece pe langa ea ce as putea face? Adica nu vreau doar sa-i zambesc si sa trec pe langa ea si apoi sa zica ca nu o bag in seama. Orice sfat este bine venit. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Ar fi cazul sa te debarasezi de timiditatea excesiva care te caracterizeaza, sa-ti iei ''inima-n dinti'' si sa-i spui/transmiti ca ti-ar face placere sa iesiti in 2 la o cofetarie, o pizzerie sau la o plimbare pe jos, pentru a putea discuta in voie fara sa fiti priviti sau intimidati de colegi. Esti baiat mare si ar fi cazul sa i-o dovedesti si in consecinta n-ar strica sa-ti faci un pic de curaj sa stai cu ea face2face in mod real, inainte de a ti-o ''sufla'' un altul mai tupeist. Succes!

2 răspunsuri:
| ShamelessQboy a răspuns:

Baga-te in seama cu ea, asa subtil la început un compliment frumos. usor usor lucrurile vor avansa de la sine dacă sinea simte la fel pentru tine.

| Renesys a răspuns:

Salut, comunica cu ea, in timpul unei pauze du-te la ea si intreab-o ce face astazi, daca vrea sa iese pe afara prin parc, iesiti la o plimbare, faceti orice fel de activitate impreuna, conteaza sa aveti contact cat mai des daca amandoi va placeti.