| AndreeaAS a întrebat:

happy
Deci, chiar nu inteleg daca un baiat ma place sau nu. straight face Am incercat sa fiu cu el anul asta inainte de vacanta si anul trecut. (da stiu, cam mult). Fiindca n-am avut curajul am pus alte fete sa-l intrebe daca vrea sa fie cu mine iar el a zis ca nu. Am incercat sa vorbesc la un moment dat cu el pe mess dar nu mi-a raspuns... Dupa un timp indelungat mi-a trecut de el dar luna trecuta chiar la sfarsit am realizat ca iar il plac. straight face Serios?! Abia imi trecuse.
In fine, ieri mergeam spre casa cu o colega si el era in fata cu inca doi prieteni (vara lui si un coleg) si am vazut ca si-a intors capul de vreo 3-4 ori. (tin sa mentionez ca nu avea cum sa se uite dupa colega mea pentru ca are multe cosuri si e cam urata)
Astazi a venit la noi la clasa cu inca cativa baieti si l-am vazut si m-am uitat la el si zambea dar nu-mi dau seama daca la mine. Cel putin mie mi s-a parut ca se uita la mine cand zambea... cred...

1. De ce intorcea capul? Vroia sa vada daca il urmarim (ceea ce nu faceam, logic) sau vroia sa se uite la mine?
2. Deci, zambea la mine pana la urma si daca da ce inseamna asta? laughing
3. De ce nu ma baga in seama pe mess? (Poate acum m-ar baga dar mi-e frica sa nu creada iar ca sunt obsedata)
4. Oare le-a zis acelor fete ca nu pentru ca ii era rusine?

Serios acum, ma dispera... Adica eu nu stiu ce sa mai cred. straight face
P.S.: Eu am 13 ani el face 15 luna asta. Stiu ca nu sunt prea mare dar... fiecare se dezvolta in felul lui, nu? big grin

Răspuns Câştigător
| DiiiaDy a răspuns:

Hmmm sunt de parere ca nimeni nu are cum sa raspunda la intrebarile tale,daca se uita la tine,daca iti zambea tie si de ce nu te baga in seama pe mess,doar el stie. Daca intr-adevar iti place de el asa de mult incat ti-ai dorii o relatie sfatul meu este ca data viitoare cand va intalniti sa iti iei inima in dinti si sa il intrebi daca ar vrea sa va cunoasteti mai bine, nu-l intreba daca ar vrea sa formeze un cuplu cu tine pentru ca nu va cunoasteti prea bine si este posibil sa i se para putin cam deplasata intrebarea. Daca veti discuta mai multe lucruri inainte si daca ti-ai petrece putin mai mult timp cu el este posibil chiar sa-ti schimbi parerea despre el, de aceea este foarte important sa va cunoasteti inainte. Dupa ce petreceti putin mai mult timp impreuna, daca inca il placi si crezi ca te place il poti intreba daca vrea sa fie cu tine, daca nu vrea ar fi cazul sa-l uiti si sa gasesti pe cineva mult mai bun ca el. Iti urez succes si iti tin pumnii :*

| AndreeaAS explică (pentru DiiiaDy):

Cred ca e o idee buna... Ma gandesc sa o fac dupa ce ii zic la multi ani de ziua lui.

| DiiiaDy a răspuns (pentru AndreeaAS):

Foarte frumos sper sa ai noroc :* te pup

| AndreeaAS explică (pentru DiiiaDy):

Mai astept pana maine sa vad cine mai raspunde si daca nu vine cineva cu alte idei poate mai bune dau funda. big grin

| DiiiaDy a răspuns (pentru AndreeaAS):

Cum doresti :*

6 răspunsuri:
| DiazAndreea a răspuns:

Pai nu ar trebui sa i mai acorzi atata atentie, ai incercat, ai facut tu primul pas dar daca te place cu adevarat te cauta el. poate i place de altcineva si nu ai vrea sa te faci de ras in fata lui cred. cel mai bine sa sa astepti un semn clar din partea lui

| RobertoRobby a răspuns:

Asa sunt eu cu o fata, dar numai stiu ce sa cred sad