| anonim_4396 a întrebat:

Doresc sinceritate si bun simt. Voi credeti in limbajul trupului in dragoste? Rog ca aceasta postare sa fie vazuta ca o atentionare, dar si ca o intrebare. Sa nu cadeti in aceste capcane din care e posibil sa nu mai iesiti. Daca ati citit vreo carte despre asa ceva, si ati pus in practica unele lucruri, ati observat ceva modificari? Mie mi se pare ca aceste carti, informatii nu duc la nimic bun decat la mai multa gelozie, invidie, indepartare de la bunele maniere, respect si iubire. Aceste carti te degradeaza mai mult, te schimba in comportament si gandire, daca nu esti atent. Risti sa cazi definitiv in capcana, la fel cum ai cadea in patima betiei sau ai consuma droguri.
Am observat ca ceea ce scrie in limbajul trupului in iubire, este exact cu ceea ce se intampla in filme, seriale. La marele fix. Poate o sa ramaneti socati, la cateva exemple sad eu le-am redat pe scurt, dar in carte sunt explicate cu exemple, amanuntit )
1. Daca intr-o societate, colectiv ( scoala, liceu, facultate, servici) te intalnesti cu o fata si ea isi intoarce capul dupa tine, inseamna ca e interesata de tine.
2. Daca pentru cateva secunde privirile voastre sunt nemiscate, va uitati in ochi, inseamna ca sunt sanse mari de o relatie
3. Atentie mare la faptul cum stati asezati la o masa, sau in banca, sau in picioare. Daca fata e intre voi, inseamna ca e dispusa sa discute cu amandoi. Daca e urmatoarea asezare : Tu, fata si alt baiat, inseamna ca tu esti in plus. Ar fi bine sa te retragi.
4. Daca fata iti raspunde la ce o intrebi, se uita la tine, inseamna ca e interesata de tine. Daca pare indiferenta, esti out.
5. Pozitia mainilor intr-o discutie cu o fata, spune multe. Cu mainile in buzunar si cu degetele mari scoase, inseamna pentru ea ca esti interesat de ea.
6. Baiatul trebuie sa poarte haine care sa il faca puternic. In secolul acesta, frumusetea fizica e la putere si castiga teren in fata frumusetii interioare. Nu va bazati pe frumusetea interioara.
7. Daca fata isi aranjeaza parul cand vorbeste cu tine, inseamna ca e interesata de discutie. Pozitia picior peste picior a fetelor, spune ca e interesata de tine.
8. Daca iti da like-uri la poze, vorbeste cu tine pe mess/facebook inseamna ca e interesata de tine. Daca iti ureaza succes la un examne, sau insanatosire cand e bolnav, inseamna ca e posibil de o relatie.
9. Ce sa faceti voi baietii pentru a vedea daca fata are respect fata de voi : Prefaceti-va ca va uitati pe banca telefonul, caietul, portmoneul, etc. Daca fata de care va place, vi-l da, va atrage atentia de genu :,, Vezi ca ti l-ai uitat " inseamna ca e draguta cu tine, e interesata de tine.
10. Daca observi ca iti spune sa ai grija de geanta ei, lucrurile ei, inseamna ca are increde in tine si inca ceva... Daca ii cade caietul de pe masa, si il opresti sa nu cada pe jos, sau i-l iei si-ti multumeste, ceva e intre voi. Daca nici nu te baga in seama, ai facut degeaba acest lucru.
11. Daca nu te saruta, sau nu a facut-o pana acum, ca coleg, esti marioneta ei.
12. Daca vezi ca colega ta cea mai buna pe care o iubesti, pune mana din joaca pe un alt coleg, ai motive serioase de gelozie, invidie. Daca vorbeste cu altii la fel.

Si multe alte prostii de acest gen. Va rog fiti atenti la capcanele acestea, la aceste carti! Intr-un fel au dreptate, intr-un fel exagereaza, te schimba daca nu esti atent. Voi ce credeti? Ar trebui bagate in seama aceste carti? Ar trebui luate in serios? Pe mine, o carte pe care am citit-o mi-a umplut mintea si sufletul cu gelozie, invidie, ura si dusmanie.

O zi frumoasa sa aveti!

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Puterea gandurilor face cat toate cartile din lumea asta dar nu stie oricine acest mister. Eu m-am saturat de curve de la servici sau scoala de ex. Fac si seralu in acelasi timp cu serviciul si multe lasa de dorit dar nu pierd eu ci ele.

| Zenithf a răspuns:

Limbajul trupului trebuie luat ca atare: expresie involuntara a gandurilor noastre. Cand asta se transforma in ceva facut inadins, nu mai este ceva ingenuu, curat, ci o prefacatorie.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Sincer mi se par doar doar prostii, nu iti ocupa creierul cu prostii. Cred ca e foarta inportanta experienta, pe care tu vad ca nu ai, si ar trebui sa o inbunatatesti. invit-o la o cafea. nu sta prea mult in stadiul de amic, pentru ca iti faci tie rau

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu in aceste momente iubesc foarte mult o colega, ne intelegem foarte bine, ne respectam. Ma pregatesc in viitorul apropiat sa o intreb daca vrea sa fim prieteni, sa avem o relatie. Sper sa reusesc. Nu pun in practica acele idei, prostii. Ea e o fata simpatica, silitoare, inteligenta, frumoasa si cu bun simt.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai nu mai citi reviste de coafeze, oamenii normali nu prea o fac, asa ca nu au motive sa-fi faca griji... Daca esti incapabil de a face diferenta intre o carte buna si un rebut pentru adolescenti, tu ar trebui sa-ti faci griji, nu noi.

| BlueViP a răspuns:

E o porcarie!