| anonim_4396 a întrebat:

Dupa actul sexual anal, este normal ca partenera sa sangereze? Tin sa mentionez ca este PRIMUL CONTACT. Dar nu vad de ce ar sangera... Sper sa nu fi patit ceva... A fost bine lubrifiat anusul. Deci nu vad cauza...
Cer maxima seriozitate.
Multumesc mult!
Dau funda celui mai explicit raspuns.

Răspuns Câştigător
| Constantin_Roibu_1994_T7BK a răspuns:

ADYBOSS. Nu te ingrijora atat de tare pentru ca nu va fi nimic grav dar un control de rutina nu strica pai pe bune probabil ca ai vazut si tu silme porno cand se face sex anal deci daca ar fi sa fie grav ar miri toate sau ar avea probleme de sănătate. Acum cat timp s-a intamplat actul sexual? Daca s-a intamplat acum sa zicem o saptamana ar cam fii de ingrijorat pentru ca daca sunt fisuri anale acestea sau produs atunci cand ati facut sex. In orice caz daca maxim pana maine nu ii trece mergi la doctor urgent

15 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Posibil are răni, este casi cum ar fi fost constipată si se forțează să iasă afară (caca) si sîngerează din cauza scaunului (caca) prea tare, c am asa ceva ai făcut si tu, i ai produs rană ca de la o constipatie serioasă, să dea cu cremă la fund si nu m ai fă sex anal, acum a "scăpat" cu cîteva zgîrieturi si vor trece cu cremă pentru hemoroizi, sau creme intens hidratante, cele de mîini de la avon, cu glicerină, dar pe viitor nu numai că va sîngera, dar slăbeste sfincterul anal, si o nenorocesti pe viață, va face caca pe ea ca babele, terminati cu prostia asta de sex anal, lasă filmele xxx ca alea sunt niste proaste care fac sex anal, respectă ti prietena, iubita, nu i ti bate joc de ea, nu o nenorocii pe viață, iubeste o si ai grijă de ea, nu o face să sufere, că o operatie la anus nu ar avea nevoie acum, dă o cu cremă si nu m ai fă prostii, ce virstă are ea, săraca ce o chinui.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cel mai probabil o fisura anala. anusul nu e proiectat sa intre chestii in el ci sa iasa. Fuguta la doctor

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU este normală sângerarea în timpul/după actul sexual anal şi, cel mai probabil, este vorba de o fisură/ruptură anală :(

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Toate cele bune.

| mihai69 a răspuns:

Nu numai că NU e normal, e și potențial periculos, în rana deschisă putând pătrunde foarte ușor bacteriile din fecale și se alege cu o infecție de toată frumusețea! Cel mai bine ar fi să meargă la medic.

| Emilian65 a răspuns:

Daca penisul tau a depasit cu mult diametrul anusului ei, este normal ca in urma penetrarii sa se produca o rana care sa provoace o sangerare.

| minrest a răspuns:

Evident, nu e normal. Dar tesuturile alea fine, e cam greu sa nu fie lezate de patrunderea unui obiect. Anusul a fost lubrefiat, dar tot nu e potrivit pentru asa ceva. Acuma zonele alea care sangereaza sunt in mizeria de acolo, iti dai seama ce infectii pot apare. Salut.

| Alcyon a răspuns:

N-ar strica sa mearga la un medic. Sa nu faca vreo infectie sau ceva... Va sfatuiesc sa nu mai incercati astfel de distractii, fiindca lucrurile se pot termina prost. Anusul nu-i elastic precum vaginul si se poate rani.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Când faci pentru prima oara sex anal, ideal ar fi sa începi ușor, cu un deget, doua si apoi penis.

Se poate sa i se fi produs o fisura ceva.
Cel mai bine e să consulte un doctor!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cauza e ca ai fost taran. Prima data trebuie sa fii foarte delicat.

| Constantin_Roibu_1994_T7BK a răspuns:

Salut!
Pai in Primul rand sangereaza din cauza Fisurilor Anale. E normal sa te ingrijorezi insa totul va trece de la sine dupa 2, 3 zile asta daca nu va face din nou sex anal.
Data viitoare nu mai incerca pozitiile care au o penetrare Adanca daca ai penisul m... incearca sa iei lucrurile usor nu lucra ca un iepure pentru ca oricum se dilata si penetrarea va fi mai adanca dar lasa ca lucruriile sa vina de la sine.

| yAdrian a răspuns (pentru Constantin_Roibu_1994_T7BK):

Astazi s-a intamplat. A fost cam de 3 ori la ore diferite. Prima data i-a curs putin, o sa o intreb daca i-a mai curs dupa prima oara.
Daca da, ce sa fac? Sunt grave aceste fisuri anale? O va durea?

| Constantin_Roibu_1994_T7BK a răspuns (pentru yAdrian):

ADYBOSS. Nu te ingrijora atat de tare pentru ca nu va fi nimic grav dar un control de rutina nu strica pai pe bune probabil ca ai vazut si tu silme porno cand se face sex anal deci daca ar fi sa fie grav ar miri toate sau ar avea probleme de sănătate. Acum cat timp s-a intamplat actul sexual? Daca s-a intamplat acum sa zicem o saptamana ar cam fii de ingrijorat pentru ca daca sunt fisuri anale acestea sau produs atunci cand ati facut sex. In orice caz daca maxim pana maine nu ii trece mergi la doctor urgent

| yAdrian a răspuns:

Pai se poate rani anusul de la penis?

| LUTTY a răspuns:

Prietene stai linistit e o mica fisura de ordinea micronilor se intampla fiind prima oara ai putea sa-i iei o alifie se numeste proctoglivenol si ar trebui sa-i treaca din prima zi, daca problema persista ar putea sa consulte un medic ma refer sa persiste mai bine de 4 zile.

| Seiko98 a răspuns:

Da este foarte normal deoarece tu tocmai ai desvirginizat-o
Nu îți fa griji data viitoare nu o sa mai aibă nimic

| suntserios a răspuns (pentru Seiko98):

Mai citeste odata intrebarea si pe urma baga te in seama