| TeoTudor a întrebat:

Dupa cum a-ti vazut si la intrebarile de mai sus mereu v-am povestit asta asa ca nu am sa ma apuc iar sa scriu un roman care este inutil situatia sta asa mie imi place de o fata aceeasi ca si in cele multe intrebari de mai sus si pana la urma oricui ii se intampla asta sa ii placa de cineva asta este viata dar acum totul este diferit. Ea a aflat ca mie imi place de ea dar nu face nimic desi nici nu ma astept sa faca asta dar ce este mai rau este ca si eu gresesc si eu sufar fiindca sunt un prost si imi este atat de multa rusine uneori as vrea sa dispara rusinea asta pe care o port cu mine oriunde merg si sa fiu si eu mai tupiest dar ceva ma impiedica... Ea cred ca si-a facut a nu stiu cata oara iubit si ce este mai rau ca de fiecare data cand isi face iubit pe mine ma cuprinde un sentiment amarnic imi vine sa ma jumol singur cand vad ca este fericita cu altul nu suport lucrul asta desi m-am obisnuit cu el dar ma doare ma doare sufar si sufar foarte mult din cauza ei chiar foarte mult imi fac griji pentru ea si ce este ridicol este ca sunt singurul in afara de familia ei ce isi face grije de ea altii care ii sunt iubiti nici atat dar ma doare foarte rau sa stiu ca nu am nicio sansa ca sunt un 0... incerc sa fiu foarte optimist si fericit in aparenta dar in sufletul meu doar eu stiu ce cu adevarat este si adevarul este ca este ceva foarte dureros, suferinta. Stiu ca nu merita sa ma gandesc la ea precum fac in fiecare seara si pe deasupra ca o si iubesc-plac luati-o cum vreti am 13 ani si nu mi se pare ceva ridicol la varsta asta cum spuneam dupa ce ca o iubesc sa o mai si visez ma distruge si practic daca as mai visao in fericire m-as mai conforma dar mereu o visez in suferinta si nu este ea cea care sufera sunt eu mereu eu mereu eu mereu eu mereu eu de ce? de ce nu poate fi de exemplu prietenul meu cel mai bun care nu trebuie sa faca nimica si fetele vin la el singur de ce eu nu pot sa fiu asa? stiu ca sunt foarte bleg dar cand vine vorba de sentimente mereu mi le expun deschis cel putin aici caci in viata reala nici atat si ca stiu ca mereu am avut ghinion mereu am jurat ca nu o sa mai sufar si chiar asta fac mereu am cazut mereu m-am ridicat mereu mereu am fost asa si nu stiu de ce ea este o fata asa de frumoasa exact cum mi-a placut mie mereu ochii verzi parul blond si draguta aparent dar in cealalta parte a descrierii ei nu stiu mai multe decat stie ea despre mine si despre ce vreau sa zic va voi spune precum mereu am facut-o ea este sociabila socializeaza cu toti se intelege cu toti are numai prieteni/ne pe cand eu nu sunt decat un inchis in mine si un bleg care niciodata nu a putut sa faca nimic chiar si daca vreodata am avut ocazia sunt timid inchis, ma inchid in mine si sufar sufar amarnic si nu pot sa nu fac asta cand o vad si cand ma gandesc la ea m-am indragostit atat de puternic de ea incat nici eu nu mai stiu de mine nu stiu cum se poate ajunge de la ura la iubire atat de profunda si sincera nu stiu cum s-a ajuns la asta nu stiu ce s-a intamplat pur si simplu intr-o zi m-am trezit asa cu sentimentul ca o iubesc si chiar da chiar o iubesc o iubesc atat de mult incat orice ar face nu ma pot supara pe ea nu ma pot dezlipi de pozele in care ea este atat de frumoasa si nu imi pot lua gandul de la ea niciodata pentru ca o iubesc. Ce credeti ca ar trebui sa fac? Va rog ajutati-ma

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Omg:o asta e jurnalul vietii tale? sorry dar chiar n am chef de citit atat! incearca sa fii mai scurthappy

| elComandantee a răspuns:

Ai 13 ani. Primul refuz e mai greu... că după aia te obişnuieşti.
Pentru a reuşi în viaţă trebuie să eşuezi de mai multe ori.
Dacă nu eşuezi, înseamnă că nu ai încercat nimic nou.
Aşa că baftă şi nu o mai da în depresii la orice fată cu care nu te potriveşti, pentru că n-are rost.

| ccm1amy a răspuns:

Frumos...Acum toţi copiii vor sa scrie romane. Inainte de asta, invăţaţi puţina gramatica...Aţi*, dragul meu!

| florymya a răspuns:

Incearca sa nu mai fii rusinos.Cu rusinea nu faci nimic in viata.Si eu sunt la fel ca tine rusinoasa dar incerc sa o infrunt sa fiu tare.Incearca si tu asta.Cand o vezi trage-o langa tine si spune-i tot ce simti.Parerea mea. FUNDA? trggg.Sunt noua si nu am nicio funda. crying