| Deniiiiiiiiiiiiiiiiiii a întrebat:

Dupa cum stiti, aproape in orice relatie, mai repede sau mai tarziu apare monotonia! ce e de facut?

p. s : cateva jocuri ce le pot face cu prietena, gen: ne furam guma din gura.Ar fi binevenite cateva exemple, daca stiti

Răspuns Câştigător
| Puf a răspuns:

In fiecare zi cate un lucru nou, ori cat de mic ar fi acel lucru! Stii, atunci cand apare monotonia, inseamna ca totusi nu e cuplul perfect. Odata ce iti cunosti mai bine partenerul exista doua variante: 1. Sa te plictisesti, crezand ca defectele lui par din ce in ce mai multe iar calitatile foarte plictisitoare si 2. Sa descoperi cate ceva nou in fiecare zi la jumatatea ta si sa nu te mai saturi sa tot descoperi cate ceva. Unde exista iubire sincera si fara motive, monotonia nu exista.

2 răspunsuri:
| ELLSSA a răspuns:

Monotonia apare doar la cuplurile false, la persoanele monotone care nu au simtit niciodata iubirea adevarata.Cum poti sa spui ca iubesti, dar te plictiseste sau te enerveaza?
Din start iubire, nu se mai numeste...

| Deniiiiiiiiiiiiiiiiiii explică:

Kronstadt
pentru ce sa ii ascund eu anticonceptionalele, doar nu le iau eu laughing, asta e treaba ei, am 17, ea 16