| angel199 a întrebat:

dupa toate intrebarile care au fost adresate katre voi, si referitor la raspunsurile voastre care le-am primit, am ajuns la o konkluzie kuvenita:ca trebuie sa o rup cu el.Si parca amindoi am hotarit sa ne despartim, el a spus ca se staruie sa-si gaseaska o alta fata pentru relatii intime, iar mie mi-a spus ca sa-mi gasesc alt baiat, ca el pe mine nu ma merita. Dupa o convorbire prin skype el mi-a zis ca nu vrea ca eu sa sufar din cauza lui, si mi-a dorit o viata frumoasa si placuta in kontinuare, am inteles ca ne-am despartit.Peste ceva timp mi-a trimis o imagine pe care era un ursulet care inbratiseaza, eu nu i-am skris nimic, au mai trecut kiteva minute si iarasi mi-a trimes tot acelasi ursulet, apoi m-a intrebat daca nu mii somn, ce fac, cand ma voi kulka, kauta vorbe cu mine, a mai trecut kiteva minute si a vazut ca mi-am schimbat statusul skypului, si a incemut iarasi cu vorbe dulci(ca inima lui e linga a mea, ca el e cu mine, si ca ar trebui sa ne impacam, ca vrea din nou sarutul meu, inbratisarea mea intr-un cuvint vrea sa fim din nou impreuna. Dar eu nu am spus nici un raspuns nici negativ nici pozitiv, am spus ca vom hotari cu timpul daca va fi o prietenie adevarata si kurata, si el a spus ca va fi si multe vorbe dulci, apoi a spus ca pleaca ca ii este somn, mi-a spus noapte buna de vreo 3 ori, si a zis ca pleaca din net, eu i-am zis de asemenea si am iesit din skype, si am intrat pe TPU, au trecut vreo 10 min si eu am hotarit sa intru putin in skype din nou, el este inca in skype, dar pe mine nu ma vede, pentru ca sunt pe invizibil, deci si iata cu aceasta se temina povestirea mea.Eu va rog foarte mult propuneti kite mai multe pareri, ca eu am nevoie de opiniile voastre, ce sa fac mai departe eu nu stiu, sa fim impreuna sau sa fiu in singuratate? Va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| ana_3285 a răspuns:

Am citit toate intrebarile tale ca sa-mi pot face o parere si am juns la conluzia ca el, ori nu stie sigur ce simte pentru tine, ori chiar te iubeste si nu vrea sa te piarda asa cum iti si repeta tot timpul.asteapta cateva zile, fii indiferenta, nu il cauta cu absolut nimic si o sa vezi daca intr-adevar te iubeste o sa te cauta.si poate nu vrea neaparat sa isi caute o fata pentru relatii intime, poate a vrut doar sa te sperie, te pune la incercare. dar u nu ceda daca simti ca nu acum este momentul.ai grija de tine si asteptam noutati. pooop

7 răspunsuri:
| Hmmmm a răspuns:

Nu inteleg de ce tii cont de niste pareri pe care le primesti pe net, de la niste oameni pe care nu ii cunosti nici macar putin, care nu au nici o idee despre cum si in ce consta relatia voastra.nu inteleg de ce va consumati relatia pe net.atat timp cat sunteti din acelasi oras si va puteti vedea, de ce nu vorbiti lucrurile astea fata in fata?
offf... ce iti e si cu tinerii din ziua de azi?
tu esti singura care poate lua o hotarare, asta pentru ca tu esti singura care stie cum este el intr-adevar si cum se comporta el cu tine. tu esti cea implicata in acea relatie, nu eu.invata sa iti rezolvi singura problemele cu iubitul tau, fara sa ii implici si pe ceilalti, pentru ca relatia e intre voi doi, nu intre voi doi si altii.cu atat mai putin intre voi doi si oamenii necunoscut de pe net.

| Hmmmm a răspuns:

Am citit si celalte intrebari postate de tine si am decis a revin sa iti explic unele lucruri.
nu cred ca ai motive sa te desparti de el.chiar incerc sa le gasesc, dar nu sunt pe niciunde.
e normal sa aveti un impas la inceputul relatiei, asta pana cand va veti obisnui unu cu cealalalt si va veti a seama de ce anume si cum are nevoie celalalt.
iar am acesi intrebare: de ce nu vorbiti despre lucrurile astea cu calm atunci cand sunteti fata in fata si de ce va consumati relatia pe net?
sunt sigura ca relatia voastra este consumata, in mare parte pe net, pentru ca daca nu era ne dadeai niste exemple din vremea petrecuta unu langa celalt, nu de pe skype.si exemplele alea erau mai multe, nu numai cea cu fetele.si un alt motiv pentru care sunt sigura ca relatia voastra e consumata pe net, e faptul ca tu intrii aici si pui niste intrebari, ne pui sa luam noi niste decizii in locul tau.nu! relatia aia e intre voi doi, nu intre noi si voi. daca ai o relatie, inseamna ca esti destul de maricica pe cat sa iei singurica niste decizii. din momentul in care iti asumi o relatie, iti asumi si faptul ca vei lua niste decizii.sau nu?
sunt sigura de faptul ca tu nu ii spui ce te deranjeaza in nici un mod, pentru ca daca o faceai sunt sigura ca incerca sa faca ceva in privinta asta.nu cred ca te lasa sa te stresezi asa si sa te consumi asa o luna de zile.
faptul ca voi doi sunteti impreuna nu inseamna ca trebuie sa ii stii fiecare pas.are si el dreptul la propria lui intimitate, asa cum si tu ai dreptul la spatiul tau in relatie.
e normal ca a dormit atat, daca era obosit, si e normal ca nu te-a sunat pentru ca dormea.nu cred ca tu te-ai fi trezit sa il suni pe el, numai asa, sa nu te odihnesti.
este normal ca nu a mai vorbt cu tine o ora din moment ce nu mai avea ce sa vorbeasca cu tine. dupa atat timp petrecut impreuna banuiesc ca nu mai stia ce sa zica.si plus de asta era si prea obosit ca sa mai gadeasca.
din moment ce el a renuntat sa iti mai ceara sa ai relatii intime cu el, nu insista pe tema asta, inseamna ca te-a inteles si e gata sa astepte.inseamna ca intr-adevar te iubeste si nu vrea sa te pirda presandu-te sa faci ceva ce nu vrei.
fraptul ca tu esti iubita lui, nu il obliga pe el sa nu aibe si alte amice, cunostinte, cu care sa se salute pe strada.nu inteleg de unde vine ideea asta.de ce nu il inchizi cu tine intr-o camera sa nu cumva sa respire aerul pe care il respira alta fata? cum poti sa ii ceri asa ceva? ai chiar atat de putina incredere in el pe cat sa te sperie si sa te faca gelosa chiar si un simplu salut?
ma repet, nu vad motivele pentru care v-ati desparti.pana acum singura care are o problema esti tu.si stii care e cea mai mare problema? fapul ca nu comunici cu el.invata sa faci asta, pentru ca astfel de lucruri se rezolv comunicand, nu altfel.nu vei intalni niciodata un tip care sa iti ofere din start ceea ce vrei tu, cum vrei tu.lucrurile astea vin in timp.si daca nu comunici cu el si nu ii explici cat se poate de calm si clar ce anume vrei tu si de ce anume ai tu nevoie, el nu are de unde sa stie, el nu are de unde sa ghiceasca, nu de alta, dar nu e mama omida.

| Kylexy a răspuns:

Singuratatea nu e un refugiu, daca te iubeste si il iubesti vorbiti unul cu altu si ajunge-ti la o concluzie.

| GMan_3569 a răspuns:

Este o situatie foarte delicata, bineinteles...Pai pararea mea este ca ar trebui sa fiti foarte sinceri unul cu altul si sa nu va ascundeti lucruri care ar trebui spuse, deoarece se va rasfrange asupra viitorului. Ex:El mai are pe altcineva si zice ca vrea iar sa fie cu tine. Tu sau prietena cealalta, in viitor veti avea de suferit, sunt sigur ca nu vrei si nu meriri asta. Asa ca zii sa fie sincer si sa spuna totul, sa nu mai ascunda nimic, pentru ca altfel nu vei putea sa fie cu tine. Sper ca te-am ajutat! Aaa, in legatura cu relatiabig grinaca sa fii impreuna sau nu.Eu zic ca nu ar trebui sa faci asta pana nu esti sigura ca zice adevarul si ca te iubeste cu adevarat.

| GMan_3569 a răspuns:

Fata avea nevoie de ajutor nu de critici...

| Alinka_4171 a răspuns:

Nu stiu daca te va ajuta! eu sunt aproape in aceeasi situatie si stiu cum te simti tu, eu hotarit sa merg mai dearte fara el chiar de ma doare cumplit, ma suna in fiecare zi cred ca si al tau te suna, nu-l ignora vorbeste si deveniti prieteni macar asa va fi mai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca continuarea unei relatii consta in sfaturi luate de pe net e cit se poate de clar.