| anonim_4396 a întrebat:

E 4 AM si nu pot sa dorm, pentru ca ma gandesc la baiatul de care imi place in continuu. Mi-a mai placut mie de baieti, dar niciodata nu am simtit ce simt pentru el cu alti baieti. E mai profund... Nu l-am mai vazut de vreo 2 saptamani (am luat vacanta de paste si toate cele) si simt ca-mi arde carnea de dorul lui. Efectiv il am permanent in minte si in orice moment al zilei cand fac ceva ma gandesc ce ar crede el despre ceea ce fac. Stiu ca lui nu-i place de mine si totusi nu-mi trece. Cand imi placea de un baiat si vedeam ca nu am nicio sansa cu el, adica aflam ca lui nu-i place de mine, imi trecea instantaneu, dar cu el e diferit. Nu suntem apropiati mai deloc si simt cum compania mea nu-l incanta si pe langa asta sunt si urata, iar el arata foarte bine si e atragator rau. E si foarte indiferent si rece cu mine si ma doare. Ii trimit snap-uri si nu-mi raspunde nimic la ele [si el trimite doar pentru ca facem zile (daca trimiti zilnic cate un snap se pun puncte)]. Stiu ca nu e cel potrivit pentru mine, dar eu tot il doresc. Cand ma gandesc la el am fluturasi in stomac. Il visez noaptea si pare atat de real pana cand ma trezesc din vis si simt ca totul se prabuseste in jur ca nimic nu e real. Ce sa fac? Sincer nu mai pot! NU MAI REZIST asa!

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Va trece, imediat ce o să apară EL, cel pe care încă nu l-ai cunoscut, dar e perechea (aproape) perfectă pentru tine.
Răbdare!
Oricum, îți vei aminti cu nostalgie de aceste clipe.
Cât despre faptul că ești „urâtă", lasă-i pe cei ce te văd să aprecieze asta. Noi suntem cel mai adesea cei mai aprigi critici ai noștri înșine, deci cu siguranță nu e chiar cum crezi.

5 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Nici nu trebuie să citesc toată postarea pentru că pe tine te ştiu ca şi fata cu "probleme" în dragoste. Eşti minoră, nu? Decât să te plângi de faptul că eşti urâtă, mai bine faci ceva să îmbunătățeşti asta. Nu aştepta minciunile alea cu: "nu eşti deloc urâtă". Sunt doar nişte linguşeli care nu te ajută cu nimic, vor doar să fie drăguți cu tine chiar dacă tu arăți puțin mai bine ca un arici călcat de maşină. Ai o părere proastă despre imaginea ta? Munceşte!
-Eşti grasă? Slăbeşte!
-Ai probleme cu dantura sau respirația urât mirositoare(îți pute gura a canalizare)? Există dentist, există tratamente şi cel mai important sunt atâtea informații utile despre igienă şi menținerea acesteia.
-Ai acnee? Există tratament, nu o să ai toată viața această problemă.
-Nu îți place cum ai părul? Fă o schimbare, un coafor bun este soluția.
-Nu îți place cum te îmbraci? Magazine sunt la tot pasul.

Crezi că sunt prea scumpe toate astea? Acum te întreb pe tine: Preferi să rămâi tristă şi urâtă sau să investeşti în tine ca să îți recapeți încrederea de sine?

| RAY a răspuns:

Poate e ocupat

| gazza01 a răspuns:

Buna! Cati ani ai?

| anonim_4396 explică (pentru gazza01):

14 ani...

| gazza01 a răspuns (pentru anonim_4396):

La varsta asta toti visam cai verzi pe pereti si simteam acut lucrurile astea. Cu inaintarea in varsta ai sa razi de amintirea asta! Eu sunt de parere ca nu exista oameni urati sau frumosi, exista gusturi diferite.