| George3313 a întrebat:

Este adevarat ca daca nu ma mai masturbezi 30 de zile,fetele se vor uita mai mult la mine happy?
Am auzit asta la un YouTuber, stiu ca suna ciudat, dar sunt extrem de motivat deoarece nu puteam (nici nu incercam) sa stau mai mult de 3 zile fara sa ma masturbez.
Eu am inceput sa ma masturbez de aproximativ un an si stiu sigur ca o sa reusesc sa rezist macar 30 de zile

15 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Evident că nu e adevărat.

| Donsavas a răspuns:

Nofap aduce beneficii

| CodrutElian1990 a răspuns:

O sa ti se para tie ca se uita mai mult, deoarece esti incarcat sexual mai mult si o sa crezi ca totate pasaricile sunt de... mancare.
O prostie gonata.
Stii cae simt intra in actiune primul cand este vorba de atractie sau respingere fata de o persoana? Olfactilv.
Sa ma contrazic singur: o fi avand ceva mai barbatesc, mai atractiv pentru femei mirosul corpului unui arbat care nu se masturbeaza? Nu am citit nici unde.

| doctorandus a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Dap, nu exista feromoni umani.

"TL; DR VERSION YBOP, TGPE, si nofap au fost fondate in baza viziunilor a doi oameni care sunt considerati paria in comunitatile de cercetari referitoare la sex si relatii si in cea clinica." http://www.drjasonwinters.com/......anuary-10/

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru doctorandus):

Nu te contrazic, dar nu m-ai convins. Eu am avut si alte izvoare de documentare. Insa... nu sunt specialist in asta.

| doctorandus a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Exista unele mirosuri care influenteaza alegerea partenerului/partenerei, dar... nu sunt feromoni, adica nu conving 2/3 din sexul masculin/feminin. De fapt, mirosurile transmit diferenta de sistem imunitar, iar sistemele care se completeaza sunt reciproc dezirabile.

De asemenea exista o substanta care influenteaza femeile, dar la ovulatie le impresioneaza intr-un sens, iar cand nu sunt la ovulatie le impresioneaza in sens contrar. Deci iar nu are efect univoc, deci nu e feromon.

Cat despre a dobandi superputeri prin NoFap, este ca si copiii aia din America de Sud care s-au lasat muscati de un paianjen veninos pentru a dobandi puterile Omului Paianjen.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,nu o sa te ajute!

| George3313 explică (pentru anonim_4396):

Ai spus-o de parca masturbarea excesiva ar fi ok. Ceea ce am vrut sa spun prin intrebarea asta nu a fost neaparat ca daca nu ma mai masturbez se uita fetele la mine mai mult ci ce beneficii o sa intalnesc pe parcurs.

| anonim_4396 a răspuns (pentru George3313):

Nu,nu masturbarea excesiva nu este ok, deoarece daca o sa o faci prea mult te vei simti lipsit de viata(crede-ma am patit), dar nu te va ajuta sa fi mai atragator! Nu mai asculta toti speakerii motivationali sau orice ai fi ascultat tu! E greu sa atragi fete! Adica nu e greu, trebuia ca tu sa fi mostenit gene bune si sa ai o figura din aia de alpha!

| George3313 explică (pentru anonim_4396):

Ai inteles totusi putin gresit, oricum, am vazut si eu facand-o de 1 an ca nu ma simt cine stie ce dar cand iau pauza 3 zile ma simt din ce in ce mai bine (energic) iar faza cu fetele este partial adevarata, faptul ca nu ti-o freci toata ziua te va face sa fii mai atent la tine si te va face si mai sociabil oricum.

Răspuns utilizator avertizat
| doctorandus a răspuns (pentru George3313):

Asta ca te simti mai energic este betie cu apa chioara (auto-inselare).

Răspuns utilizator avertizat
| Numee a răspuns:

Am auzit si eu de faza asta cum ca sar aduna multa energie in tine iar ele ar fi atrase mental! Nu stiu ce sa zic daca rezisti fara sa tio freci o luna si daca fetele se uita la tine, sa ne spui si noua daca a functionat!