| SupMates a întrebat:

Este ciudat sa te trezesti noaptea pe la 3 si sa observi ca ai ejaculat in somn?
Apropo am 16 ani.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Ceea ce ti s-a intamplat reprezinta o situatie ABSOLUT NORMALA. In cazul respectiv este vorba de asa numita ejaculare involuntara denumita POLUTIE NOCTURNA, sau mai popular un ''VIS UMED''. Ejacularea involuntara in timpul noptii se datoreaza faptului ca organismul este ''invadat'' de cantitati tot mai mari de hormoni sexuali care provoaca stari intense de excitatie, mai ales in cazul celor care nu se masturbeaza si/sau a abstinentei prelungite de a o practica de catre tinerii adolescenti. Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Nu este ciudat, este chiar normal

| HadesSs a răspuns:

E ceva normal ai avut un ''vis umed''. se mai intampla cand esti la pubertate.

| Andrei258 a răspuns:

Nu este nimic ciudat se intampla

| Capone12 a răspuns:

Si eu am patit pe la vreo 16 ani