| anonim_4396 a întrebat:

Este ok la 14 ani sa ai penisul 16 cm? Am citit pe niste site-uri și m-aș încadra în cei de mărime mare, este adevărat? Și până la ce vârstă tot se mărește penisul?

9 răspunsuri:
| Gofigi a răspuns:

Îi ok cam până pe la 16-17 ani creste

| Carinaaaaaaaaa a răspuns:

Pana la cel puțin 16 ani ti se poate mări. Dacă într-adevăr ai o scula mare la niste ani cât de cât mici, adică la anii pubertatii, te poți considera norocos!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pui întrebări despre Tom și Jerry, da tu la 14 ani ai penisul de 16 cm. Hai mai lasă-ne.

| Ben9648 a răspuns:

Da eu am 14 si o am de 14-15 cm

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca in mod sigur organismul tau isi va continua procesul de crestere si dezvoltare si in urmtorii 2-3 ani se poate aprecia ca din acest motiv se vor produce modificari inerente care probabil vor fi importante privind atat cresterea ta in ansamblu, cat si a penisului tau. Din acest motiv intrebarea ta poate fi considerata oarecum inutila in acest moment fiindca marimea actuala a penisului tau se va modifica semnificat insa este imposibil de apreciat si in ce masura. S-a stabilit prin masuratori concrete dar mai ales corecte, efectuate de catre medici, cercetatori si experti in cadrul unor experimente si studii efectuate la cererea firmelor producatoare de prezervative, ca statistic exista niste dimensiuni "medii" ale penisului in functie de rasa si alte caracteristici care sunt specifice diferitelor populatii de pe aceasta planeta. Pe baza masuratorilor a reiesit ca barbatii adulti din Romania sunt posesorii unor penisuri a caror lungime medie statistica este de circa 12, 73 cm, deci foarte mica comparativ cu dimensiunile care de cele mai multe ori sunt complet exagerate prezentate de anumiti baieti aici pe... TPU. Probabil ca cea mai credibila dar si reala lungime a penisului in cazul barbatilor adulti din aceasta tara se situeaza intre 13 si 16 cm unde te incadrezi deja si tu. Insa ar fi bine sa stii si tu, ca ceea ce conteaza cu adevarat este virilitatea, potenta dar mai ales capacitatea barbatului de a reusi sa-si controleze ejacularea pentru a sustine actul sexual un timp suficient de lung incat la final partenera de sex sa aiba parte mereu de placere si satisfactie si pe cat posibil orgasm. Degeaba penisul este lung si gros, daca nu se reuseste ca acesta sa fie mentinut in stare erecta suficient de mult timp, pentru ca partenera de sex sa fie mereu pe deplin satisfacuta. Multa sanatate!

| AlexuTzzuAlex2000 a răspuns:

Este barilo!

| AlexuTzzuAlex2000 a răspuns (pentru AlexuTzzuAlex2000):

Stai bine pe Ciocan!

| Violleta2022 a răspuns:

Puiule, nu-i ok cum l-ai masurat, ca se pune rigla PESTE cuc, nu dedesubt.

Uite aici:
http://www.penimaster.ro/masorlung.html

In ce priveste cresterea lui, se intampla hormonal, conform mostenirii genetice de la tatal tau si va creste numai pana la 16 ani.

| Emilian65 a răspuns:

Da, penisul tau este ok. El creste pana pe la 16-17 ani.