| anonim_4396 a întrebat:

fosta mea iubita este cu altul si imi spune ca 55% il iubeste pe ala si 45% pe mine ce trebuie sa fac ca sa o recuperez. (apropo e relatie la distanta) pe ala nul cunoaste in realitate dar nici pe mine, lui ii da mai multa atentie decat mine mie mai putin. Simt ca ma iubeste si ea imi spune ca poate am sanse sa fiu cu ea, dar nu-i sigura pe ea. Ea daca il iubeste pe ala sigur o sal iubeasca si mai mult cu timpul. Ce pot sa fac ca sa o fac sa ma iubeasca din nou? Cum trebuie sa ii vorbesc, cand ii spun ca cat de mult ma iubeste, mai multe intrebari zice ca o enervez ca pun intrebari stupide, dar nu are de ce fiindca eu o intreb nu-i fac nimic. Ce pot sa fac ca sa fim din nou impreuna? Mi-a zis ca poate daca o inseala o sa fie cu mine din nou poate... Pe mess ala ii scrie la status ca o iubeste dar ea nu-i scrie. VA ROG SA MA AJUTATI! Cel mai bun raspuns primeste funda.

Răspuns Câştigător
| anya_6593 a răspuns:

Hai sa te invat o chestie eu am o varsta inaintata fata de tine am si copii. uite ce iti spun. daca vrei sa o cuceresti cu adevarat nu ii mai da importanta nu o mai suna nu o mai cauta sa vezi ca te cauta ea pe tine si o sai para rau.asculta si vei vedea ca am dreptate

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Andrey,cu cat alergi tu mai mult dupa ea, cu atat va alerga ea mai departe.Ea acum e incantata ca si tu si celalalt muriti dupa ea.Ia nu-i mai da tu nici o atentie vreo saptamana.Sa vezi ce alearga pe urma de nu-i mai ajung picioarele! O sa-l uite pe ala pe loc.Ea acum sta si compara,se distreaza de fapt pe seama la amandoi. Daca era serioasa,iti spunea frumos,mai,gata,am pe altcineva,s-a terminat.Dar ea prefera sa se joace cu amandoi si asta ar trebui sa-i fie invatatura de minte.
N-o mai cauta,nu-i mai scrie,intra pe mess sa te vada ca esti on line dar nu-i vorbi,daca te intreaba ce ai tu spune-i ca esti ocupat, ca ai treaba, ca trebuie sa cauti ceva etc.Si pe urma, ai sa vezi.Bafta maxima amice! Si curaj!

| MariaMonica a răspuns:

Sunt sigura ca o sa ti se para un raspuns dezamagitor si nu voi primi fundita pentru. asta dar eu incerc sa iti deschid ochii.Nu stiu ce varsta ai dar sper imi asculti sfatul pentru ca am trecut prin ce ai trecut tu. Iubirea nu se masoara in procentewinking iar ce faceti voi pe mess acolo nu e iubire crede-ma.Acum a cunoscut pe altul si il si iubeste?laughing Deci ca sa intelegi mai bine ce zic eu aici. Iubirea e un sentiment mult mai puternic.Sa iubesti inseamna sa fi in stare sa iti dai viata pentru persoana de langa tine, sa fi in stare de orice sacrificiu, oricat de mare ar fi el.Ce simti tu si ea se numeste:Atractie :* Daca tu cunosti o fata si va intelegeti bine, va puneti niste emoticoane :X:* si peste putin timp va ziceti "va iubesc" nu inseamna ca asa si e...Si ca sa nu crezi ca am vorbit degeaba, am avut si eu relatii la distanta si crede-ma nu a tinut nici unahee hee desii m-am vazut cu respectivii.Simti nevoia sa ti persoana iubita in brate cateodata, si descoperi ca nu e langa tine cand ai cea mai mare nevoie de ea.Si te saturi la un moment dat.SUNT SPEFCIALE SI FOARTE IMPORTANTE INTR-O RELATIE IMBRATISARILE, MOMENTELE TANDRE.IAR PE MESS NU VEI OBTINE DECAT>:d

| Piticoottt23 a răspuns:

Deci. parerea mea este sa o tratezi cu indiferenta o perioadahappy. Dupaia. ii spui ca o placi si nu stiu poate ca o sa fii cu ea la un moment dat. Asteapta:p. Asteptarea da roade laughing. smug Daca tu nici nu o cunosti in realitate bye bye baiatel `laughing. Trebuie mai intai sa o cunosti sa ii cunosti caracterul si ma rog chiar daca o sa fii cu ea nu stiu o sa va intalniti in scara blocului sau cum... In primul rand ar trebui daca tu o iubesti cu adevarat sa o lasi sa fie fericita. Daca ea il iubeste pe el. si nu pe tine. las.o sa fie cu ala happy sau poate ea e mai desteapta si va joaca pe aman2 pe degete :p laughing. Si chestiile astea cu sutele raised eyebrows numai aia de a2`a fac din astea laughing ma rog problema tahappy eu ti.am dat un sfathappy. Funda happy? Pa :p.

| iRawrr a răspuns:

Pai ca sa o faci sa te iubeasca din nou. Eu zic gandeste te cei place si fai placerile. Daca o sa-i placa ce ai facut este bine daca nu nu spera ca o sa te placa in continuare...Scz nu am vrut sa spun asta.

| mihai_4767 a răspuns:

Eu nu stiu ce intelegi tu prin"relatie la distanta" asta nu este o relatie este doar o joaca.scuzama dar parerea mea este sa-ti cauti o fata draguta cu care sa te intalnesti si cu care sa poti spune ca ai o relatie sa simti cu adevarat ca te iubeste iar la faza cu procentajul sa fim seriosi nu cred ca asa ceva se pune in iubire multumesc si sper sa ati fi fost de ajutor

| ninutza1990 a răspuns:

Scuze ca iti spun, esti ca o roata de rezervaworried