| Jack9 a întrebat:

Ajutor! O fata de la mine din clasa ma place si vrea sa fim impreuna da eu nu vreau pentru ca eu nu simt asta pentru ea dar nu stiu cum sa ii spun sa ramanem prieteni.

Răspuns Câştigător
| Bucataru_Ioan_Vladut_1990 a răspuns:

Încearcă să-i spui pe față, fără frică, că nu o iubești. Știu că este puțin cam deplasat dar este mai bine direct. Părerea mea.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate ar trebui sa te gandesti foarte bine ce vrei, inainte sa o refuzi, ca nu se poate prietenie cu cei de care nu-ti place si nu poti sa o refuzi si apoi sa-i spui sa ramaneti prieteni, ca nu face sens ce vrei tu.

| Inna2003 a răspuns:

Spune-i ca nu ai vrea sa o ranesti, si nici nu vrei sa o lași sa iși facă iluzii, și ca ai prefera sa ramaneți în continuare prieteni, pentru ca tu asa crezi ca e mai bine, pentru amândoi

| Alexandra122212 a răspuns:

Spune-i ca placi pe altcineva si sentimentele tale nu se pot schimba atat de repede

| Bucataru_Ioan_Vladut_1990 a răspuns:

Spui direct