| anonimul0011 a întrebat:

Salut TPU
Imi place de o fata dar nu stiu daca si ea ma place, mai multi baieti o "curteaza". Colegii mei fac glume destul de proaste la adresa mea si a ei cand ne vad stand impreuna vorbind. Comportamentul ei fata de mine este destul ciudat, vorbim radem (cate o data imi zice te iubesc asta imi zice doar mie insa nu stiu daca asta inseamna ceva ) uneori stau pe scaun se aseaza si ea langa mine chiar daca nu prea e loc happy, eram o data in clasa si era cam frig, am vazut pe ea cu geaca si am zis la misto ca imi este frig si m-a chemat sa stau langa ea in geaca
insa cate o data prefera sa ma ignore de parca sunt un strain si se supara din lucruri marunte si din cauza asta nu imi prea dau eu seama daca ma place as dori niste sfaturi cum sa o abordez sincer sunt cam debusolat

Multumesc anticipat, dau funda! (scuzati-mi exprimarea si greselile gramaticale )

Răspuns Câştigător
| AliTheo18 a răspuns:

Pai sincer eu cred ca te place. Dar nu stiu sigur daca ca pe un simplu prieten, ori e ceva mai mult. Daca baietii o curteaza, si tu o vrei, atunci ar trebui sa lupti pentru ea. Vorbeste frumos cu ea, iesiti amandoi, da-i atentie, fa-o sa zambeasca, arata-i ca iti pasa de ea.Vezi daca si ea iti da aceleasi semne. Pup-o pe obraz, vezi cum reactioneaza, vezi cum te priveste! Colegii fac mereu glume, nu`i bai. Zici ca-ti spune ''te iubesc''.Ah, nu poti fi prea sigur.Dar poti fi sigur ca ii esti drag. Daca vine langa tine inseamna ca vrea sa stea cu tine, deci asta e un semn, crede-ma. Daca se supara din lucruri marunte e posibil sa simta ceva, nu stiu! Tu sti cel mai bine cum se comporta cu tine, si iti dai seama daca zambetul ei pentru tine este unul sincer.Ca sa vezi daca te place iesi cu ea, pe o banca, pup-o pe obraz, vezi cum reactioneaza, vezi daca si ea te pupa pe tine, joaca-te cu ea.Hmm.O sa-ti dai seama! Daca da inapoi, inseamna ca trebuie sa te opresti.Succes cu fata! Sper ca ti-am fost de ajutor.

3 răspunsuri:
| Astaeparereamea a răspuns:

Asa sunt fetele aste domnule, mai fac si nazuri, ca de... se spune ca au trei caoste de drac laughing) Pana nu fac ele putina regie sa bage baietii la idei nu se lasa. Mama lor cu cine le-a inventat! rolling on the floor

| neutrino a răspuns:

Cumpara-ti si tu o geaca, oricum vine toamna, si cu prima ocazie o bagi si tu in geaca ta: vezi daca sta! Pana atunci poate ca o inviti in oras, la un suc sau chiar la un film.

| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Sncer, nu stiu, eu cred ca te place. Uneori este suparata, fiecare are problemele lui, incearca sa o inviti la un film, la o inghetetaa, un suc, spune-i ca iti place de ea, intreab-o daca vrea sa fie cu tine. Fa-o cat mai repede, inainte sa ti-o ia altul. laughing Bafta!