| Bogdan2111s a întrebat:

imi place de o fata si cred ca si ea simte ceva pentru mine eu sunt a 11 si ea a 10 invatam la aceeasi scoala dar problema e ca nu ne-am vazut mai deloc adica doar trecand unul pe langa altul pe hol (nu am vorbit fata in fata si doar pe net 'Facebook'). Ma gandesc sa ma duc la ea in clasa si sa vorbim dar problema e ca sunt prea timid crying(. Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| Holy2010 a răspuns:

Pai initiaza pe facebook daca ti-e jena fata in fata. De ce nu o inviti la un suc dupa scoala? E mai putin stresant decat sa vorbesti cu ea de fata cu toti colegii ei.

| Bogdan2111s explică (pentru Holy2010):

Problema e ca vorbesc ce vorbesc si dupa raman fara idei ma blochez I don't want to see

| Holy2010 a răspuns (pentru Bogdan2111s):

Daca iesiti la suc vorbeste despre orice. Despre scoala cred ca e cel mai usor pentru ca aveti asta in comun. Despre colegi, profesori, materii, activitati extrascolare, evenimente mondene. Sigur gasiti ceva de discutat. Si ocazional remarca ceva la vestimentatia ei sau la felul in care isi poarta parul in ziua respectiva si complimenteaz-o happy. Curaj! Daca si ea te place o sa fie din ce in ce mai usor.

9 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Lasa timiditatea la o parte si mergi la ea in clasa.

| R0R0 a răspuns:

Du-te la ea in clasa si invit-o la un suc.

| EneCristian a răspuns:

Doua metode fie bei un pic inainte( dar nu sa se simta) fie mergi cu un amic sa te sprijine el.

| Bogdan2111s explică:

Va multumesc tuturor pana la urma o sa ma duc luni in clasa la ea si ii spun daca vrea sa mearga la un suc sau pizza sa ne cunoastem mai bine sa discutam.

| Holy2010 a răspuns (pentru Bogdan2111s):

Iti tinem pumnii happy Sa ne spui cum a mers!

| Bogdan2111s explică:

Fratilor eu nu mai inteleg nimic. Deci vorbesc cu fata asta de cateva zile am vorbit pe un grup si dupa ea m-a bagat singura in seama, in fine. Ea mi-a spus ca sunt dragut am coplimentat-o si eu la randul meu imi trimitea inimioare si pupici si tot felul asta de chestii. Astazi am intrebat-o daca are prieten si ea mi-a raspuns (citez ) da oarecum... Deci eu nu stiu ce sa mai inteleg. Voi ce ziceti, ce parere aveti?

| LarisaLariissaaa a răspuns:

Mergi cu un amic sau cu cel mai bun prieten.