| Daniel_Pătru_1990 a întrebat:

Îmi place de o fată şi nu ştiu cum să+i spun, este diferită faţă de celelalte. E cu bun simţ, modestă, bine educată şi nu are figuri de divă, e simpatică. Nu fumează ş i asta e şi mai bine. Cum să+i spun? Mulţumesc.

7 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Îi spui pur și simplu, nu ai folosit cuvinte vreodată sau care e problema?

| Daniel_Pătru_1990 explică (pentru T0T):

Ba da, problema e că sunt timid... happy

| T0T a răspuns (pentru Daniel_Pătru_1990):

Și asta nu înseamnă că nu poți să îi spui, doar că îți e mai greu. Ai nevoie doar de voință. Te înțeleg, oricum va fi greu să îți găsești vorbele indiferent dacă știi sau nu ce să îi spui dar trebuie să o faci, te va vedea timid și ar trebui să înțeleagă.

| litere123 a răspuns:

Buna,pai pentru inceput ar trebui sa intri cu ea in vorba,nu fi timid.
Incearca sa o cunosti mai bine,si daca afli ceva ce ii place la nebunie,ofere-i (un cadou,un trandafir)
Daca nu incerci acum sa vorbesti cu ea,o s-o pierzi,cum ai zis si in intrebare.
E diferita, nu fumeaza, are simtul umorului, ce baiat nu ar vrea o fata ca ea?

Te sustin, bafta!

| Ami123 a răspuns:

Oricarui fete îi plac florile deci daca vrei sa fi romantic si sa fi apreciat sfatul meu este sa îi dai o întalnire si îi cumperi un buchet de flori (trandafiri rosi) si i le dai si îi spui asa: uita astea sunt pentru tine, esti la fel de frumoasa ca aceste flori si sa stii ca m-am îndragostit de tine... ps.pe mine asa ca cucerit iubitul meu. Bafta

| Muresan_Geo_1987 a răspuns:

Tipule, mi se intampla acelasi lucru. Am cunoscut-o doar de cateva zile, si e super de treaba. Incearca se te dai in vorba cu ea si stai cateva zile asa, fa-o sa rada, zi glume, spune chesti amuzante din copilaria ta si intreab-o chesti despre ea. Eu asa fac si merge bine, iti urez succes!

| Bill1230321 a răspuns:

Deci practic spune-i "Am bemweu fa, hai k mine"
Iar daca nu prea ai bani zii si tu direct ca o iubesti ca nu te doare gura