| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de o fata si vreau sa o invit la o intalnire. Nu ne stim prea bine si nu vorbim prea mult. Cum ar trebui sa ii spun ca vreau sa iesim undeva? Prin mesaj e ok? Daca accepta, despre ce ar fi ok sa vorbesc cu ea? Orice sfaturi sunt bine-venite, multumesc.

Răspuns Câştigător
| Misteryy a răspuns:

Salut Gabi, daca nu ai alta posibilitate, da prin mesaj sau prin apel (sunand-o) iti recomand sa nu o faci ca o invitatie la o intalnire de proumbei cliseeala si formala, fii putin diferit in tot sau mai mult
Spune-i aratandu-i ca esti hotarat si decis sa o cunosti mai bine, sa petreci timp cu ea spre exemplu, hei haide sa iesim chiar vreau sa te cunosc mai bine/ sa vorbesc mai mult cu tine/ imi fac placere sa discut, pe la 3 sau 8?
Arata-i ca esti decis, hotarat, let`s do it, asta vrei si nu esti pe sistemul dog request
Dog request: Stii, ai putea? Ti-ai putea face timp? Crezi ca poti sa? Ma intrebam daca? Aceasta este o confirmare daca tu ai vrea sa ma cunosti, sa ma intalnesti deci tu ai vrea sa ma accepti?
Male question: Vreau sa te cunosc! Sunt curios sa mi spui despre! Chiar m-am entuziasmat cand am vorbit ultima data! Intr-adever mi ar face placere sa vorbim! Male request nu are nevoie de confirmare din partea femelei, ci ii face direct o cerere, este sigur si deschis, sper ca ai inteles idee.

CUm ar fi ok sa vorbesc cu ea?

Pai aici tine de frica ta de a nu fi refuzat
Acesta este tot nevoiia de confirmare pe care tinzi sa o ai din partea femeilor, iti dau un sfat, uita de refuz si de asemenea uita de acceptul ei haide sa ti explic.

Dog date - Intotdeauna este tensionat, nu stie ce sa mai faca sa fie placut, femeia simte ca el are nevoie de confirmare si atunci simtindu l nesigur este neatragator

Male date - Barbatul nu se chinuie sa primeasca confirmare din partea ei, nu ii pasa pur si simplu vrea doar sa vada (teritoriul) pentru a se convinge ca este ceea ce trebuie pentru el pentru ca da, barbatul este primul care vede daca este ce trebuie si dupa femeia vede si ea daca este ce trebuie, cainele intotdeauna vede si vrea confirmare si teritoriul cu orice pret si raspunzandu-ti pe scurt cand te intalnesti cu ea arata-i toate partile care le vezi tu la tine misto si cool fara teama de a fi judecat (Male) daca nu ti asumi ceea ce esti (male) si ti e frica de ceea ce esti (dog) va simti problema nu este ce vorbesti, sper ca m-ai inteles Gabi m-am dus direct la problema ta si vreau sa fii acel tu pe care l iubesti zambindu-i ca un motherfcuker.
Si daca ai tendinta sa fii extrem de bun prieten, politicos, de treaba, ajutor, mainerat, iti recomand sa le reduci la jumate, cand greseste si consideri ceva naspa fa-o, cand face ceva de apreciat si frumos, cu alte cuvinte fii de treaba si ok daca merita, dar nu prea mult, nu ii oferi o companie calduruoasa, prietenoasa, politicoasa ca si cum le merita deja, ci daca le castiga.
Daca functioneaza arunci cu funda pe baiatul (je)

4 răspunsuri:
| ibaal a răspuns:

Intreab-o cum si cand iti este tie mai usor!
Mesaj, fata-n fata.
Si daca accepta, vorbiti de-ale voastre! Tu ce ai vrea sa stii despre ea?!
De acolo incepi si conversatia curge...
Succes!

| GeneviveJ a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ea o perioada de timp, deschide-i curiozitatea despre tine si fa-o sa isi doreasca sa vb mai mult, dupa care poti trece la etapa in care o inviti la o plimbare, la o cafea, ceai, etc. Incearca sa fii foarte natural si sa nu pari prea disperat din cauza emotiilor. Fii relaxat si calm si vorbeste despre subiecte interesante in functie de cat de bine o cunosti ce ii place etc. Nu incerca sa pri ce nu esti doar pentru a o impresiona, daca o sa te placa va fi pentru ceea ce esti tu nu pentru ceea ce incerci sa pari. Deci, intai rabdare, comunicare dupa care iti iei inima in dinti, faceti o iesire amicala, va cunosteti mai bine, aa da si nu incerca sa fortezi totul de la prima intalnire, fii mai distant pentru ca sigur nu va vrea sa fii prea intim din start.

| gabi609911 a răspuns (pentru GeneviveJ):

Ma gandeam ca era mai bine daca ieseam undeva doar noi doi deoarece in majoritatea timpului mai suntem si cu alte persoane.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru gabi609911):

Ii transmiti ca ai dori sa iesiti doar in 2 fara ''codite'' dupa voi. Ati putea iesi la o simpla plimbare sau sa mergeti undeva, la un spectacol, film, intr-un mall, ori la o cofetarie la o prajitura si un suc, sau sa consumati o felie de pizza intr-o pizzerie sau o alta unitate. Discutiile pot fi axate pe muzica, filme, sau de ce nu probleme scolare. Sanatate!