| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa invit o tipa in oras. Daca accepta, ce ziceti, s-o invit din timp sau o invit astazi de exemplu si iesim direct? Stiu unde s-o duc, am idee ce subiecte sa abordez, dar nu stiu daca sa incerc sa o sarut de la prima intalnire. Vreau niste sfaturi, va rog! (Sfaturile bonus sunt apreciate enorm.) Daca considerati ca e ok sa incerc s-o sarut de la prima intalnire, cum sa o fac? Ii spun ce simt pentru ea intai si dupa incerc, sau cum? Astept raspunsuri serioase, multumesc frumos.

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Depinde de la caz la caz, unele vor sa fie "anuntate" din timp, in schimb am dat si de unele care vor sa fie anuntate cu o ora doua inainte, suficient cat sa se aranjeze, dar prea putin cat sa stea cu ganduri la intalnire astfel incat sa aiba emotii.

Acum, recomandarea mea e sa modifici putin planul.
Nu o inviti in oras, ci ii spui ca ar fi cazul sa va vedeti.
Ii spui ceva gen "Stii, cred ca ar trebui sa ne vedem"
Daca raspunsul ei e pozitiv, mergi mai departe cu invitatia, bine, eu unul incerc sa evit invitatiile astea, imi pare mai ok sa-i zic ceva gen "Stii, eu merg mai tarziu sa (beau un suc, ceva de genu) hai si tu".

Cand o inviti clasic, te cam pui la dispozitia ei, dar cu o "invitatie" de acest gen, ii trasmiti un mesaj putin mai complex, asta inseamnand ca, cu, sau fara ea, tu tot vei merge, deci nu totul se rezuma la ea cum e in cazul in care o inviti la o intalnire clasica.
Acum, ca tu stii ca e o intalnire, ca ea stie ca e o intalnire, asta e adevarul, dar important e ca niciunul din voi nu recunoaste asta, iar asta face ca aceasta "intalnire" sa para ceva normal, fara cine stie ce asteptari, si pe buna dreptate, nu sunteti impreuna, iar in situatia asta termenul de intalnire e cam deplasat.

Cat despre sarut, si ce simti tu pentru ea, ei bine, sa o luam cu sarutul...
Nu e ok sa o saruti de la prima intalnirea, sa zicem ca poate pe internet sau unde v-ati cunoscut, ati fost intr-un anume fel, dar in realitate, treaba poate sta diferit, de asta cel mai adesea prima intalnire e un fel test, atunci hotarasti daca vrei sa mai ai d-aface cu acea persoana, sau nu.
Deci ideal ar fi ca sarutul sa-l lasi pentru a-2-a intalnire.
Insa, poti sa o imbratisezi, sa o tii de mana, ba chiar sa-i ceri la sfarsit un pupic de noapte buna.

Cat despre ceea ce simti pentru ea, eu iti recomand sa mai astepti, cat mai mult, ba mai mult, nici nu trebuie sa-i spui, e suficient sa-i arati ca vrei sa-ti petreci timp alaturi de ea, si respectiv sa fii apropiat de ea si asa isi va da singura seama de intentiile tale, dupa ce-si da ea seama de intentiile tale, da, atunci poti sa-i confirmi si tu happy

Si revenind la intalnire, recomandarea mea e sa nu le planuiesti din timp, asa pot aparea emotii, iar din cauza acestora fie gafezi acumuland emotii in acest timp, fie primesti mesaj cu o zi inainte de la ea ca nu se mai poate vedea ca a nins prea mult in laponia laughing

Cam astea sunt toate sfaturile de care cred ca ai nevoie.
Mult succes.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Spune-i ca idee ca ai vrea sa va vedeti, vezi ce zice si stabiliti impreuna o data convenabila pentru altii. E urat s-o chemi fix in ziua respectiva + ca fata probabil si-a facut planuri deja si risti s-o prinzi si ocupata. Poti s-o intrebi si in ziua respectiva in ideea ca o sa zica ca e ocupata si puteti reprograma pe alta zi.

| SkyPilot a răspuns:

O inviti cat de repede.
Nu, nu ii spui ce simti pentru ea. Ii arati indirect cat de mult o placi prin gesturi si complimente. Pentru un posibil sarut, gasesti un loc romantic spre sfarsit. Acolo o privesti in ochi si o iei in brate. Daca ridica privirea catre tine si inchide ochii, o saruti. Da-i loc sa se retraga daca nu e pregatita.

| Plato a răspuns:

Din timp, normal. Cat despre sarut, nu stiu ce sa zic, s-ar putea sa te refuze si iti strica moralul.

| Emma30555 a răspuns:

Depinde cum va simțiți și cum decurge întâlnirea. Nu cred ca trebuie neapărat sa faci o introducere, dacă se creaza anumite momente poți încerca să o saruti. Poți începe cu un sărut nevinovat doar pe buze și apoi dacă e ok și accepta continuați. Chiar dacă nu accepta, încerci data următoare

| ioanamaria2000 a răspuns:

Buna! Eu zic sa ii spui macar cu o zi inainte ca vrei sa iesiti. Fetele au nevoie de timp de pregătire.
Cat despre sarut...mai bine ii spui ce simti despre ea si daca vezi ca si ea simte la fel te apropii incet. O sa se apropie si ea si o sa fie mai natural decat sa o iei prin surprindere. Sau poti sa incerci sa o saruti cand o duci acasa daca intalnirea a fost un succes. Ps: poti sa ii iei o floare sau o ciocolată(gestul conteaza). Bafta!