| Ziser a întrebat:

Imi place de o prietena din clasa si nu stiu ce sa fac... Are prieten numa note de 4 si 5 ia la scoala si nici nu are relatie oficiala cu el da noah.Un coleg de al meu e prieten de familie cu ea si i-am spus sa o intrebe ce ar face daca eu i-as spune ca o iubesc? A intrebat-o azi si a zis ca ar lua-o durerile de cap, adica nu ar sti ce sa zica. Nu mai pot sa stau asa pentru ca de 2 zile numai pe ea o visez si nu mai pot de durere cand o vad. Imi e foarte draga si nu stiu cum sa o fac sa ma placa.Va rog ajutati-ma pentru ca nu pot trai fara ea! Va rog daca imi dati idei bune va dau funda! Si apropo mi-e rusine sa ii spun ca o iubesc acum cand are iubit...

Răspuns Câştigător
| ImAUnicorn a răspuns:

Încearcă să o faci să zâmbească happy Dăruiește`i toată atenția ta când îți vorbește și mai bagă`te și tu în seamă laughing Dacă se desparte de iubitul ei, înseamnă că te place și tu îi poți cere o întâlnirewinking

| Ziser explică (pentru ImAUnicorn):

Macar tu ai bun simt si mersi de ajutor!

| ImAUnicorn a răspuns (pentru Ziser):

Cu plăcere :d

14 răspunsuri:
| Cristiann25 a răspuns:

Ma faceti sa rad.Ce copil e ea mai mult de 11-12 ani nu are! In fine trecem peste.Pai ii poti spune chiar tu in fata ca o placi si sa vezi ce reactie are.Invit-o in weekend prin parc sa va plimbati.Succes.

| gingergirl1 a răspuns:

Fi serios! Cred ca ai varsta de 11-12 ani! Eu sunt mai "batrana"ca si tine si nu am spus nicidata unui baiat ca il iubesc, decat ca il plac pentru ca mi se par niste cuvinte cam "mari", intelegi?
Din moment ce a spus ca o ia durerea de cap, e clar! Nu te place...Dar ai mai putea incerca sa o faci sa rada(fetelor le plac baietii glumeti), poarta-te frumos cu ea etc
Succes!;(

| Ziser explică (pentru gingergirl1):

Nu a zis ca nu ma place a zis ca nu stie ce sa raspunda...

| Own3r a răspuns:

Hmm...Daca a zis ca o ia durerea de cap nu cred ca ar trebui sa-ti mai faci mari sperante.
No offense dar nu e prea frumoasa laughing.
Daca e cum e iubitu ei, du-te i-ai o floare, ceva frumos si spune-i ce simti pentru ea.
In viata nu e numai lapte si miere, trebuie si sa mai pierzi.
Mult succes happy

| MihaelaMiikii a răspuns:

Ai doar 12 ani copilee straight face ai gria la scoala, si nu ai cum sa spui la 12 ani ca nu poti traii fara ea :\ vorbeste cu ea, joaca-te cu ea

| Ziser explică:

Ba in sensu de ca nu stie ce sa zica nu ca nu ma place

| Solovey a răspuns (pentru Ziser):

Cand o sa ai vreo 14 ani poti sa ii spui ca o placi sau sa ii dai de inteles, acum e prea devreme, si apropo acelasi caz l-am avut si eu doar cand eram mai mare (14 ani), doar ca eu fac glume din tot ce zboara... Si am facut un pic sa-i para rau ca e cu el cu vorbe directe apoi sa o tachinez un pic ca e cu baiatul ala apoi s-a despartit de el apoi am facut glume mereu si VOALA a fost cu mine, dar cel mai important fa glume, doar daca te pricepi, daca nu stii sa faci glume si sa-i spui una de pe net mai bine taci si fii ROMANTIC. Bafta.

| Ziser explică (pentru Solovey):

Si ce sa ii spun ca si ea e glumeata?

| Solovey a răspuns (pentru Ziser):

Pai asta e si chestia, daca si ea e glumeata e si mai bine happy

| Ziser explică (pentru Solovey):

OK. big grin

| ElStelaro a răspuns:

Incearca sa o scoti la un suc la plic(glumeam), dar sincer am si eu o intrebare.Ce sti tu ce inseamna a iubi cu adevarat la varsta de 11-12 ani? Sa fim seriosi ce subiecte aveti in comun de discutat, ce poti sa-i spui frumos:,, Imi place bluza". Poate ma consideri rautacios, dar ca-m zic adevarul in ce am spus si nu zic in nume de rau zic ca sa iti deschid ochii!

| OrLyCa a răspuns:

Frate... mai mult de 11 ani nu are laughing) si e urata foc laso bossule laughing ca are barbia aia jica e colt de masa si ce dinti are jica a batut cuba cu metrou laughing)