| LoveStories a întrebat:

Am un prieten care nu este coleg cu mine, dar invatam la aceeasi scoala. Am avut o relatie platonica pana acum, dar eu personal simt ca de azi totul s-a schimbat. Astazi a stat cu mine toata ziua. Ba chiar a avut ora de sport in care proful i-a lasat sa faca ce vor... ca de obicei. In fine Iar eu aveam fizica atunci si proful meu lipsea, iar atunci el a venit si a stat cu mine toata ora. Si ne-am jucat si am ras si am glumit. Erau si momente din alea in care ne apropiam prea tare si efectiv ni se facea rusine...Si el m-a intrebat daca il iubesc. Am fost surprinsa pentru ca suntem prieteni de ani buni si nu am mai vorbit cu el niciodata despre sentimente. Si pur si simplu stiu ca nu a fost o gluma, sau ca el doar a incercat sa fie o gluma. dar pe mine nu ma poate pacali. Il cunosc prea bine. Deci, as vrea sa stiu ce sa fac ca sa stiu sigur daca ma place. Vreau sa fiu subtila, dar nu vreau sa ii dau de inteles nimic. Eu nu il plac dar nu as spune nu unei relatii cu el. Iar eu urasc situatiile de genul acesta. Vreau sa stiu sigur daca ma place sau nu. nu-mi plac ocolisurile lui, pentru ca am mai trecut printr-o situatie similara, iar acum nu vreau sa mai fie la fel. Deci tot ce vreau sa stiu este cum as putea face sa stiu daca ma place dar sa vina cumva de la el. Si nu vreau sa rog o prietena sa il intrebe pentru ca e tare inteligent si si da seama de tot. de aia e foarte greu sa aflu fara sa-si dea seama de nimic. Totusi, vreo idee? happy - dau funda, bineinteles

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Rationamentul e simplu.
Daca nu te placea macar,nici nu s-ar fi deranjat sa te intrebe,ramanea la stadiul de amic dintotdeauna,asa cum sunteti obisnuiti amandoi.
De ce crezi tu ca te-a intrebat direct?
Tocmai pentru ca vrea sa transforme prietenia voastra in altceva.
Adica dorinta ta sa afli daca te place, a venit in urma confirmarii din partea lui (ca te place), e inutil sa te intrebi un lucru evident.
Acum, comporta-te ca atare.
Nu stiu ce vei hotari, dar baiatul te place.

3 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

Vezi sa nu fi fost doar valul de 24 februarie (Dragobetele)

| neutrino a răspuns:

Tu nu ai auzit ca el nu te place, te iubeste!

| CIICriss a răspuns:

Vezi cum se comporta cu tine si in continuare. Daca e la fel ca si azi, poti fi sigura ca te place.