| GoodLuck15 a întrebat:

Imi place de o tipa,i-am si marturisit acest lucru,si ea mi-a spus intr-un fel sau altul credul pentru mine:"si eu te plac si tin la tine,dar nu sunt pregatita pentru o relatie"
Ei bine exista sanse ca aceasta fata chiar sa nu isi doreasca o relatie, sau poate fi si o simpla abureala.Intrebarea mea este:ce as putea face ca sa ii schimb acest raspuns?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sa speri in continuare. Nu poti sti daca isi va mentine parerea pentru totdeauna fiindca persoana ta nu-i provoaca sentimente de atractie, sau asa cum a afirmat ca doar deocamdata nu doreste o relatie decuplu, dar cu timpul si-ar putea-o schimba. Deci asteapta sau iti vezi de treaba si cauti...o alta. big grin

| Pool77 a răspuns:

Baga-ti pl in gura ei si treci mai departe.

| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

Pustiule. E abureala. E modul indirect de a zice " Vreau o relatie dar nu cu tine"

| Piper987 a răspuns:

Buna, cred ca nu e pregatita pentru o relatie din cauza unei dezamagiri recente.
Sfatu meu e sa ai rabdare si sa fi langa ea aratandui calitatile tale.
Ma refer fa o sa rada sa se simta bine in presenta ta.
Ea va capata incredere si poate iti va da o sansa.
Bafta si sarbatori fericite