| anonima2311 a întrebat:

Buna TPU happy. Acum cateva luni am cunoscut un baiat pe facebook. Am iesit o data, de doua ori... de trei, patru ori, si pur si simplu m-am atasat mult de el, el fiind un tip exact asa cum mi-am dorit: are un caracter genial si, fizic, e superb. Am inceput sa-l plac, si am evitat sa-i marturisesc asta deoarece imi tot repeta ca nu vrea relatii. Si ca ii sunt o prietena buna si toate celelalte. Si m-am trezit ca s-a combinat cu o tipa pentru ea i-a marturisit ca-l place, ca a avut curaj, "nu ca restul care pun intrebari pe ask cu anonim sa vada daca plac pe cineva". Cu toate astea, am ales sa-i marturisesc ca l-am placut. Auzind acestea, mi-a zis ca trebuia sa-i fi spus mai devreme, fiindca cine stie, poate ar fi fost altfel situatia. Am ramas la fel, prieteni. Relatia asta cu fata respectiva a durat o luna si ceva, timp in care nu a renuntat sa vorbeasca cu mine, ba chiar imi marturisea ca la respectiva nu tine. Am apreciat mult ca si ei i-a spus ca nu tine la ea, ca nu se poate forta s-o iubeasca. In fine, uneori, cand se enerva pe ea, o injura, bineinteles nu in fatalaughing ci de fata cu mine. S-au despartit acum o saptamana. Si de 4 zile iesim zi de zi, vorbim des, iar aseara mi-a promit ca mergem amandoi la un bal de la noi din oras.
El are o parere buna despre mine, cum ca as fi o tipa foarte energica ce are chef de vorba mereu,si stie ca se poate baza. Se poarta frumos, ma sfatuieste, ma face sa rad, cand iesim in grup si jucam biliard, spre exemplu,, ma alege pe mine ca partenera de joc. Si intrebarea mea este, ce as putea sa inteleg din comportamentul acesta al lui?
Am ales sa va intreb pe voi deoarece vedeti situatia din afara. Eu tinand la el atat de mult nu stiu ce sa cred. putin ajutor?

Răspuns Câştigător
| AlinnaAly a răspuns:

Buna! Parerea mea este ca ii placi. Altfel nu s-ar fi comportat asa de frumos cu tine. Oricat de mult ti-ar place de el, lasa-l pe el sa faca primul pas. Poate in viitorul apropiat veti fi impreuna! Multa bafta! :*

| anonima2311 explică (pentru AlinnaAly):

Asta am de gand. Nu as vrea sa fac eu primul pas, si el de fapt sa nu ma placa, ca mai apoi sa stricam si prietenia pe care o avem.
Merci frumos :*.

| AlinnaAly a răspuns (pentru anonima2311):

Cu placere. Multa bafta! :*

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Mai asteapta putin, curand isi va da in petic si te va injura si pe tine.

| anonima2311 explică (pentru neutrino):

Nu ma va injura, asta-i sigur. Chiar daca ar tine la mine doar ca la o prietena, tot tine. Tipa aceea nu era cine stie ce pentru el happy.

| 010101012 a răspuns:

Inseamna ca te place, mai ales acum, cand nu mai are prietena, sigur vrea sa fie cu tine.

| Andraaaaa2000 a răspuns:

Te place.:X Si s-ar putea sa va combinati cat de curand.

| anonima2311 explică:

Singurul lucru care ma da inapoi de la ideea ca ma place, e ca ma gandesc ca face lucrurile astea pur si simplu din prietenie si atat.