| cristincicc a întrebat:

SALUT TPU! imi place de un baiat de citeva luni si imi trebuie sfaturile tale... deci incep de la inceput

am vorbit cu el de citeva ori el avind initiativa
prima data era la scoala ma oprise pe hol si imi daduse o intrebare foarte stupida
a doua a fost in drum spre casa era cu un prieten de al lui si ma vaze-se si ma asteptat sa fiu in rind cu ei si a vorbit cu mine dadindu-mi niste intrebari foarte stupide... si m-a intrebat si de o prietena de-a mea care a fost de la inceputul anului scolar in acesta scoala (crezusem ca a vorbit cu mine numai pentru a afla ceva despre prietena mea )
il gasisem in facebook in prieteni la prietena mea si i-am scris
nu imi raspundese dar mi-a trimis invitatie de prietenie care am acceptat-o
dupa o saptamana el mi-a scis un mesaj in facebook. eu doriind sa vad daca eram eu subiectul lui sau prietena mea i-am spus ca am vorbit cu prietena mea si i-am spus ca el sia amintit de ea... el mi-a raspuns fara sa ii pase de ce i-am scris despre prietena mea
iar dupa aia nu mia mai scris nimic si nici nu am observat sa se uite la mine sau ma vede de departe si merge cu capul in jos
de multe ori am incercat sa il salut dar nu am putut pentru ca mereu cind ne intilni pe hol merge cu capul in jos.cum pot sa-i atrag atentia? si in + cum credeti lucrurile scrise mai sus dau dovada ca lui ii place de mine sau nu?

scuzati-ma pentru scris si daca v-am plictisit! voturi si funda pentru cei care imi dau sfaturi!

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Baietii,la varsta asta,au o problema in a realiza ca le place o fata,chiar si in mintea lor.
Deci, posibil sa te placa, dar da-i spatiu si lasa-i timp sa realizeze ce vrea.Nu ai nici un motiv de graba, nu il presa.Da-i doar atentie pe facebook si, lasa-l la scoala sa te salute el.
Succes.