| JufaAlin2000 a întrebat:

imi puteti da si mie un sfat cum sa ii spun la o fata ca imi place de ea pe Facebook sau in viata reala? si imi puteti spune cum si ce sa ii zic. Multumesc

1 răspuns:
| FullOfAnxiety a răspuns:

Nu cred ca e cel mai bine sa ii spui din prima. Mai bine te "apropii" de ea gen sa te porti frumos cu ea, sa o bagi in seama, sa povestesti cu ea etc. Daca ea te respinge si vorbeste urat cu tine sau nu te suporta nu merita sa incerci. Daca te accepta ca prieten si aveti o relatie de prietenie stabila ai sanse mai mari. Nu stiu ce varsta ai insa eu cand am fost in clasa a 5 a am fost impreuna cu cineva aproapa 5 luni. Si la un moment dat am inceput sa ne certam si ne-am despartit. Timp de 3 ani nu am mai vorbit aproape deloc dupa ce ne-am despartit. Nu merita sa ai iubit(a) prea devreme. Totusi bafta!winking