| GicaGheorghe a întrebat:

Incep ca toata lumea, mie imi place de o fata, totul bine pana aici de cunoastem de 1 an jumate dar mi-e mi-a fost foarte frica ca dac o sa-i spun ca o plac si ea nu accepta nu o sa mai vorbim deloc. Incetul cu incetul am devenit cei mai buni prieteni ne suneam orice. vorbeam in feicare zi, dar de vreo 3 luni suntem mai distanti mai iesim rar in oras impreuna cand suntem noi 2 vorbim radeam dar cand mai suntem cu altcineva (alt baiat de ex) vorbeste forarte mult cu cealalta persoana si eu parca nu exista. Nu stiu ce sa mai creed, i-am spus acum mult timp ca o iubesc si ca tin la ea( cand trecea printr-o faza mai proasta) si ea a zis ca ma iubeste... dar dupa nu s-a mai intamplat nimic. Nu pot sa vorbesc cu ea mai romantic sa fac gesturi siropoase deoarece ea este mai baietoasa, nu-i plac chestiile astea. Are multi prieteni baietii cu care se intelege bine si cand sunt si ei de fata parca de mine uita... Credeti ca am vreo sansa sa fiu cu ea?
P.S: Multumesc pentru timpul acorda, scuzati greselile gramaticale. O da, de mentionat eu am 16 ani si ea 15.

5 răspunsuri:
| GicaGheorghe explică:

Domamne acum vad cat am gresit. Nu ma considerati un analfabet, dar nu am fost atent la scris incercand sa-mi adun gandurile.

| neutrino a răspuns:

Gata, nu mai ai importanta in fata ei. Sanse? Fii sincer si raspunde-ti singur : ce sanse poate avea un baiat care nu prea stie sa scrie?

| BazikR1 a răspuns (pentru neutrino):

Nu fi dur cu el, nu ai de ce, fiecare mai greseste si idea e ca ai sanse dar probabil sentimentul e reciproc adica poate ca ea s-a gandit inaintea ta ca daca ti-ar zice ca te place tu ai rade de ea priveste lucrurile altfel...

| Denis_Danci_1999 a răspuns:

Încearcă sa ii spui asa : Sa sti ca țin mult la tine si ca as vrea ca între noi sa fie mai mult. Daca vrei putem sa fim împreuna cel puțin o săptămana sa vedem daca merge, dar sa stii ca nu vreau sa ne certam si sa nu mai fim prieteni. Imi dai funda te rog?

| Irina1122 a răspuns:

Am avut si eu o situatie asemanatoare cu prietenul meu...
El ma placea si mult timp nu putea sa imi spuna ca ma iubeste dar in cele din urma a prins la curaj (mie tot imi placea de el dar nimeni nu stia asta) cind mi-a spus ca ma iubeste am aspuns si eu ca il plac de la inceput totul a fost bine el facea mereu primul pas(dupa cum eu sunt cam timida) dar apoi situatia a devenit una asemanatoare ca a ta ....Si u stiu ce sa ma fac ( as dori ca sa vb pe aceasta tema ) dar nu pot incepe singura ___Poate ca prietena ta simte la fel asteapta sa vb cu ea despre aceasta.
Trebuie macar sa incerci...
Sper ca te-am ajutat
Bafta