| petrescuionut a întrebat:

intr-o zi pe facebock o fata pe care o stiam asa din vederi da nu ne bagam asa in seama este foarte frumoasa
am aflat ca s-a despartit de iubitul ei de cand am vorbit cu ea se baga singura in seama tot felul de lucruri pana i-am propus sa fim impreuna si mi-a zis ca nu stie si ca nu o lasa parinti pentru ca s-a despartit de prietenul ei din cauza parintilor... si acum sa inpacat cu el si pe mine ma mintea mereu cand ii ziceam ma minte ca parini ei este de acord cu acel baiat da prieteni ei imi spun ca nu stie ca ea este cu acel baiat de mine doar s-a folosit sa treaca peste oare sa ma razbun pe ea
sa le spun parintilor ei pentru ca s-a jucat cu mine si o placeam mult si chiar si ea cand vorbeam prin mesaje la telefon vorbea tot asa ca ma iubeste si acum? solutia mea este sa-i spun parintilor ei pentru ca s-a jucat cu mine nu merita prietenia mea

Răspuns Câştigător
| Juiceee a răspuns:

Hei.

Ai dreptate, nu merita prietenia ta.
Dar sa fugi la parintii ei mi se pare putin deplasat. Din cate inteleg, tipa este mincinoasa, egoista si se foloseste de cine poate pentru binele ei.

Sfatul meu, uit-o si nu o mai baga in seama. Pe o parte merita pedepsita, dar sa fugi la parintii cuiva sa parasti, mi se pare putin las. Daca vrei neaparat sa constientizeze ca face ceva naspa si ca esti suparat pe ea, spune-i asta in fata. Nu pe la spate, si nu altcuiva. Cand o vezi spune-i ce simti, si dupa pleaca si las-o-n egoismul ei. Daca plange, tot asa, macar o sa vezi ca sufera si ea.

Succes.

1 răspuns:
| DulceLup a răspuns:

De unde este tipa?