| MyLoveIsOnlyForYouButDontWorryIHaveAEmoHeart a întrebat:

[Dau funda] Buna! Am o problema, am cunoscut un baiat acum trei saptamani. Adica o prietena de-a mea mai mare a venit cu el la mine, in vizita! Atunci l-am vazut pentru prima data. Apoi am fost la strand toti trei etc. dar el nu vorbea nimic cu mine. Apoi i-am cerut prietenia pe facebook, si mi-a acceptat-o. Acum cateva zile a intrat in discutie cu mine, si de atunci vorbim tot timpul. A zis ca e un pic timid si ca se intimideaza destul de repede, dar vorbea foarte dragut si "cald" cu mine. Am facut schimb de numere de telefon si am inceput sa vorbim si prin sms. Vorbeam ambii foarte deschis, ca si cum ne cunosteam de ceva vreme. Tot timpul cand vorbim pune semne de : :d. El era intr-o relatie cu o fata, dar s-a despartit de ea. Mi-a zis ca orice vreau sa-l intreb pot, ca-mi va raspunde sincer. Astazi a venit la mine in oras (el e din nadlac) si i-am zis sa treaca pe la mine. A urcat, ne-am jucat cu pisicuta mea (are o luna) si a fost dragut doar ca era un pic cam tacut, dar se tot uita la mine in ochi. La final, cand sa plece, l-am condus pana la poarta apoi m-a imbratisat foarte tare love struck. Si de cateva zile eu ii zic lui hun. si el mie la fel. (hun=honey) Dar el stie ca eu sunt intr-o relatie cu un baiat pe care-l cunoaste, stie ca sunt impreuna cu respectivul de doar o saptamana si ca sunt certata cu el de cateva zile (patru). Si am uitat sa mentionez ca m-a sfatuit sa ma despart de X dupa ce a aflat de ce m-am certat cu X. Ce sa fac? Sa ma despart de X si sa aflu ce crede el despre mine? Va rog ajutati-ma! puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| cristinaxt a răspuns:

Pai cu X esti de o saptamana si esti certata de 4zile? laughing ha ha ha gandeste`te bine probabil nu vrei sa fi cu X si esti atrasa de baiatul ala dragut. Auzi un sfat esti tanara daca nu gresesti acum atunci cand? cand vei avea familie? esti tanara bucura`te de viata. dar gandeste`te inainte, ai suferi daca te-ai desp de X? daca nu atunci pune punct si incearca cu tipul acela. Dar poate ar fi mai bine sa alfi ce crede acel baiat de tine( de la prietena aia a ta, sau id fals pe messbig grin). dar ai grija nu te lasa indusa in eroare de aparente

10 răspunsuri:
| Roberta a răspuns:

Buna, sfatul meu e sa nu mai pierzi timpul cu X, daca tu crezi ca Hun iti place mai mult atunci incearca sa-l cunosti mai bine. Cerei prietenei tale mai multe detalii despre el, daca ei sunt prietenii trebuie sa stie. Tu decizi. Bafta

| IWillNotBeFalseInWhoIAmAsLongAsBreathe a răspuns:

Eu zic sa nu te desparti de X laughing. cine stie ce se ascundedupa,, hun,,... poate nu o sa se mai porte frum cu tine dupa ce o sa te desparti de ala gandindu-se ca si-a atins scopu' nu stiu ce sa zic. in mod normal nu ar fi trbuit sa te imbratiseze asa stiind ca esti inttr-o relatoe. urmareste el ceva

Da imi place de 'hun'. Dar nu i-am zis asta si nu stiu daca sa-i zic sau nu. Si chiar e de treaba, e genul de baiat ce se uita la o fata la ochi si personalitate, nu la fund si sani. Am aflat asta de la prietena mea care e ca si "sorasa". De ochi mi-a zis ca am ochi frumosi, si am facu cumva si s-a scapat si a zis ca si eu as fi perfecta pentru el, asta pentru ca am deschis eu un subiect ca, de ce nu-si gaseste alta prietena, si el a zis ca nu gaseste nici o fata draguta cu personalitate buna etc. Eu i-am raspuns din gluma ca eu as fi buna, si el mi-a raspuns serios inapoi ca eu as fi!

| ruru_2913 a răspuns:

Depinde pe cine placi.

| compaq15 a răspuns:

WOWWW>> frate, asta-i poveste de film. glumeam
pai. daca te impaci cu prietenu' tau, nu o sa fie la fel ...deci desparte-te de el, si vezi ce iese cu baiatu' din nadlac. sall.

| קคקยรђเςค a răspuns:

Sall.eu zic sa te desparti de X si sa afli ce crede despre tine acest baiat de care vb...dar eu zic sa-ti asculti inima... sper ca te-am ajutatlove struck

| BiancaA a răspuns:

Daa. Eu zic sa te desparti de respectivul baiat, si daca iti place de "hun" laughing, poti sa incerci ceva cu el. Nu-ti ia nimeni bani daca incercilaughing. Succes :*

| ReX391 a răspuns:

Te desparti de x laughing

| siena a răspuns:

Mai intai afla ce crede despre tine daca nu-ti place raspunsul lui despartate de el. funditza.plzzzzzzzzz n-am niciuna

| iris237 a răspuns:

Mai intai intreaba-l daca te place, apoi daca te place si tu il placi ar trebui sa vezi daca-ti mai place de X sau daca-ti place doar de acel baiat.Ascultate pe tine insusi si ia o hotarare!