| Баби a întrebat:

SALUT TPU! La ce virsta pot sa incep relatiile sexuale? Si cu cine?(adica cu persoana iubita sau?))

Răspuns Câştigător
| AshuraElric a răspuns:

Dupa 18 ani iti poti incepe viata sexuala (daca te simti pregatita)pentru ca esti destul de mare sa iei anumite decizii si sa raspunzi pentru faptele tale, pana la aceasta varsta o relatie sexuala ar trebui sa ramana la nivelul de notiune (ar trebui, dar in zilele noastre nu se mai tine cont).
Cealalta intrebare n-am prea inteles-o...adica cum e mai bine: sa te trezesti a doua zi langa persoana iubita, sau langa un necunoscut(pe langa asta sunt sanse mari sa te alegi si cu vreo boala).
O poti face cu cine vrei tu, dar altceva este cand ti la peroana respectiva.

10 răspunsuri:
| Andra_3863 a răspuns:

Baietii o incep in jurul varstei de 11 ani. Singuri.

| nesuferit a răspuns:

De la varsta vrei, cu mine!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti sa o incepi si cu nea vasile de la bar daca iti ofera bomboane.

| MrAlex a răspuns:

Daca vrei neaparat sa faci sex faci cu cine vrei...dar daca ai un prieten si tii la el eu zic sa faci cu el dar macar de la 17 ani in sus sa faci sex big grin parerea mea

Răspuns utilizator avertizat
| derpiiiiiiiina a răspuns:

Singura trebuie sa iti dai seama de acest fapt. Da, ar fi de preferinta sa fie persoana iubita, dar de ce nu, poti sa o faci si cu un necunoscut. Cel mai important e sa va protejati, si nu mai devreme de 16(parerea mea). Bafta!

| UngureanuGSM a răspuns:

De la 15-16 ani este acum incepere vietii sexuale!

| raul_4090 a răspuns:

18 ca de la 18in colo poti sa te... cat vr dar daca incepi mai de vremeo sa iti puna astea eticheta de curva si o so ai toata viata.

| anonimanonimanonimanonim a răspuns:

14-15 ani k esti destul de dezvoltata

| WakeVkD a răspuns:

Salut! De la 15 -16 Ani ar fi OK!
Cel mai bine ar fi cu persoana iubita!