| daryasweet a întrebat:

M-am indragostit acum 1 an de un tip de la mine din clasa, la inceput ne intelgeam foarte bine, totul era superb si imi dadea impresia ca ma place! De ceva timp se comporta urat cu mine si nu pot sa inteleg dc, nu am gresit cu nimic! Nu stiu cum sa ma mai comport, sa fiu nesimtita sau sa fiu mai draguta cu el(de parca nu am fost). Am aflat acum ceva timp ca o place pe cea mai buna prietena a mea dar spre fericirea mea ea nu il place. Oare ii pasa?sad / happy

4 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

El stie ca il placi confused?
nu preacred ca te place sau ca te-a placut happy nu vad de ce s-ar purta urat cu tine, probabil vrea sa vada reactia ta happy
cel mai bine ar fi sa-l intrebiwinking intreaba-l de ce se poarta acum asa urat cu tine happy
nu, nu nesimtita, mai bine indiferentahappy

| roxcrisify a răspuns:

Pai nu pot sa stiu daca ii pasa sua nu, cert e ca trebuie sa'i arati ca esti indiferenta pentur ca asta doare cel imi tare.Atunci iti vei da seama cu adevarat daca ii pasa sau nu.

| alice_2941 a răspuns:

Bunahappy
cunosc genul asta de baietii straight face
si mie mi-a placut de un baiat care era gen baiatul care tu il placistraight face
isi batea joc de mine, stia ca il plac si se comporta frumos cu mine, iar apoi am aflat de la prietenul lui cel mai bun ca ma tinea de rezerva, se folosea de mine, dar nicidecum ca ma place, te rog nu il mai lua in seama si incearca sa fii nepasatoare pentru ca o sa vina singur la tine happy
a si inca un lucru:cand esti in preajma lui fii fericita nu iti arata tristetea, nu ii mai arata ca il placi, iti spun din propie experinta!
sper ca te-am ajutat!
alice!

| Shad0wchild a răspuns:

1) O spun pentru toti/toate "Relatiile cu persoane din aceiasi clasa nu vor tine!"

2)Intreaba-l dc se poarta asa cu tine. Daca ai curaj ai putea sa-l intrebi daca te mai place si 100% iti vei da seama.Iti recomand a doua intrebare.

3) Ar trebuii sa te desparti de el, cauza este "1)"