| snap47 a întrebat:

m-am mutat in Germania si m-am indragostit de o fata care ma ajuta la aproape toate materiile si am inceput sa o plac. Acum ii cunosc familia si copiii nemti au obiceiul de a le spune parintilor tot ce se intampla in fiecare zi. E cam timida ca si mine. Nu stiu cum sa ii zic ca o o iubesc. M-am gandit sa o invit la film dar dupa aia nu am gasit genurile care ii plac ei. Dupa m-am gandit sa ii gatesc ceva dar nu am stiut ce mancare ii place. De fapt nu stiu nimic despre ea in afara ca e frumoasa, desteapta si ca ii place sa calareasca caii. Am invitat-o la ziua mea de nastere si a venit dar a fost o zi foarte proasta pentru amandoi: ea a fost foarte obosita dupa scoala iar eu din cauza emotiilor nu prea am vorbit cu ea. Iar a doua zi dupa am avut ethica impreuna si tot ce am facut a fost sa ma uit in telefon si sa o ignor pentru ca aveam emotii. Daca stiti ce pot face in asemenea situatie va rog sa imi spuneti.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mai dezvolta ideea cu filmul, cred ca e ok, pentru un baiat timid, ca tine.
Nu am inteles daca vrei s-o duci la cinema, sau un film la tine acasa. Daca e vorba de film acasa, e usor, pregatesti 3-5 filme de genuri diferite, si alegeti impreuna la care sa va uitati.
Mai pui si ceva 'rontaieli' pe acolo, si vedeti voi cum decurge seara. Daca vine cand o inviti, deja inseamna ca te-ar putea place, asa ca fii curajos, ca nu ai ce pati.
Succes!

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Fi barbat man, ce emotii, timiditate, fi hotarat

| mariusssss36 a răspuns:

Salut, ai putea de exemplu sa i iei o ciocolata si sa i-o dai sau sa i scrii un biletel care sa il strecori in geanta ei