| CristianoSS a întrebat:

Ma numesc Cristian.
Am avut un contact neprotejat (22 sept) și ulterior as vrea sa-mi fac niște analize dacă as suferi de vreo boala cu transmitere sexuală in urma acesteia. Stiu insă ca probele la analize nu ies așa devreme întrucât actul sexual a fost acum câteva zile, deci întrebarea e când ar fi momentul potrivit de a-mi face un control? Simptome n-am avut pana acum.

Răspuns Câştigător
| Antopuff a răspuns:

3-6 luni pentru Hiv, sifilis cam o luna si restul cred ca in decurs de o luna sunt detectabile.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Dupa 6 saptamani iti vede tot ce ai dar daca platesti ti le detecteaza pe moment numa ca costa cam 300€ daca te grabesti

| darrio2007 a răspuns:

Nu spui daca partenera era vreo persoana mai apropiata sau vreuna de pe Centura.

| ywar a răspuns:

Asteapta si tu 3 luni si pe urma poti sa-ti faci niste analize. Le repeti la 6 luni, adica peste inca 3 luni. Nu cunosti aceasta persoana? Baietii fac greseli, ca si fetele, DAR INVATAM din greseli. Nu stiu in ce imprejurari s-a intamplat ceea ce ai descris tu mai sus, dar cand nu faci sex o perioada mai indelungata se pot intampla astea.

Răspuns utilizator avertizat