| Victor2107 a întrebat:

Mă numesc Victor și am 15 ani.Cam de un an simt nevoia de a face sex.Este normal ca la vârsta asta sa simt nevoia asta și cam pe la ce vârstă ar fi mai adecvat? Înspre exemplu dacă as întreține un act sexual cu protecție, as avea ceva probleme?

Răspuns Câştigător
| multimeN a răspuns:

*aici viitor medic : La varsta ta se accentueaza secretile glandelor endocrine producand produsii de secretie care iti declanseaza aceste instince sexuale. Deci da, este normal deoarece produsii de secretie isi fac treaba.Nu-ti recomand la 15 ani sa ai un raport sexual

9 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Da da este normal esti la varsta la care te initiezi in strabaterea cat mai multor cearsafuri

| corbulalbrosu a răspuns:

Esti la varsta la care organele tale reproducatoare teoretic au ajuns la maturitate ceea ce genereaza si impulsurile de natura sexuala. Pe la aceasta varsta organelele tale genitale incep sa produca sperma in a carei compozitie exista spermatozoizi viabili si din acest motiv orice contact sexual va trebui sa fie protejat pentru a nu avea surprize neplacute. Intotdeauna sa primeze responsabilitatea si ratiunea, indiferent de natura activitatii sexuala ce o vei intretine.

| neutrino a răspuns:

Poate ca te-ai inselat. Daca nu ai facut sex pana acum, de unde stii ca simti nevoia de sex? Atunci cand vei face sex cu protectie, nu vei avea probleme, daca fata este majora!

| Emilian65 a răspuns:

Nu ar fi nici o problema.

| Oana92 a răspuns:

Este normal sa ai astfel de dorinte. Mai asteapta sa cresti pana sa le pui in practica, esti prea mic acum!

| Lawliet14 a răspuns:

Nu e normal, e din cauza ca te uiti la filme porno. La varsta ta e posibil sa ma fi uitat si eu dar doar cateva minute si altii nu fac cult din stii tu ce...

La 15 nu esti pregatit sa iti incepi viata sexuala.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Nu vor fi probleme atata timp cat amandoi sunteti curati si folositi protectie, stai linistit

| Kriss96 a răspuns:

Nu e nimic anormal. La baieti de obicei se intampla chiar putin mai devreme de 15. In orice caz fiind baiat e normal.

| Rapperităă a răspuns:

Nu e nimic anormal sa vrei sa faci sex. Depinde de tine, nu exista o anumita varsta la care trebuie sa faci sex. Eu iti sugerez sa mai astepti si sa o faci atunci cand te simti pregatit din toate punctele de vedere. La ce fel de probleme te referi?