| mihai55games a întrebat:

Mereu cand ma masturbez nu imi curge sperma! Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Se pare ca momentan/deocamdata organele tale de reproducere nu au ajuns inca la gradul de dezvoltare, in stadiul de maturizare sexuala la care incepe producerea spermei necesare procesului de reproducere. Momentul de incepere a producerii spermei, este propriu fiecarui adolescent in parte, fiind uneori mult diferit ca varsta deoarece depinde de multi factori de natura hormonala. Din acest motiv nu ai de ce sa fii disperat, fiindca in curand (de obicei intre 14-15 ani) vei avea si tu primele ejaculari veritabile. Multa sanatate.

3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Câți ani ai? Probabil încă nu ți-a venit.

| Emilian65 a răspuns:

Pentru ca organele tale sexuale nu au ajuns la maturitate si sa fie capabile sa produca sperma. Asteapta sa mai cresti si organele tale sexuale sa se maturizeze si apoi sa vezi cata sperma va iesi in urma masturbarii.

| mihai55games explică:

Mersi am 13 ani