| anonim_4396 a întrebat:

Mi-a venit de cateva zile o idee interesanta, as vrea sa aflu opinii, pareri, ce credeti si voi despre acest lucru. Rog raspunsuri serioase. Este vorba despre dragoste, iubire, legea atractiei dintre doua persoane fata + baiat. Ce credeti, cum credeti ca se naste dragostea? De ce doua persoane se indragostesc una de alta, se plac, se simt bine impreuna? Intr-adevar si eu sunt indragostit, imi place de o fata, dar vreau sa stiu cum incepe tot acest proces, mecanism, darul iubirii. Cum se ajunge la dragoste? Ce ziceti? Am gasit niste informatii interesante si pe net, dar vreau si parerea voastra.

Multumesc happy!

Răspuns Câştigător
| LucianSalvanLorand a răspuns:

Dragul meu... totul incepe pur si simplu de la organele de simt. Ochii sunt oglinda sufletului, prin ei se poate citi tot ce se afla intr-un om. Un singur contact vizual e de asjuns ca sa ii transmiti persoanei de langa tine sentimentul ce te cuprinde. Adica : Daca tu te uiti in ochii unei fete, iar ea in interior manifesta o atractie pentru tine, o vei simti si asa incepe seducerea, tu ajungad sa o placi. De acolo e un pas foarte scurt pana la iubire.Asa se transmite orice sentiment (de la teama, la ura, la fericire, etc.). Mai stiintific : aceste sentimente ajung din ochiul drept spre emisfera dreapta a creerului (ceea ce se ocupa cu sentimentele ). In schimb mai sunt inca multe metode de seducere (precum : seducerea prin auz, miros, caldura ) pe care noi le activam fara sa ne dam seama. Sa stii ca niciodata nu te vei indragosti de fizicul unei persoane. Daca in din sufletul ei nu ti-a transmis ceva nu ar fi avut loc nicio atractie. In fine nu vreau sa te plictisesc intrand in simbolistica, daca vrei sa discutam da-mi contul tau de facebook happy

| anonim_4396 explică (pentru LucianSalvanLorand):

Multumesc de raspuns, e interesant ce ai zis happy! Te declar raspuns castigator, desi vad ca nu s-au inghesuit multi sa raspunda pe aici...

1 răspuns: