| Addicted_3381 a întrebat:

Salut, TPU.

Nici nu stiu cum sa incep. Deci is cu cineva de aproape 3 luni si o iubesc mai mult decat imi iubesc familia, dar este o problema. in ultimul timp s-a schimbat, nu mai e ca inainte, cand ma " sufoca " ( chiar imi placeastraight face ), nu-mi mai zice ce simte pentru mine, ajungem mai mereu la certuri ...si o problema ar mai fi ca imi zice vorbe "grele" si ea nu realizeaza ca acele vorbe ma ranesc si zi de zi cand o vad pe mess sau ceva imi bate inima tare, n-am pofta de mancare, mereu suparat si nu vreau sa o pierd pentru ca o iubesc enorm sad, deci ce pot face? va rog ajutati-ma,

Răspuns Câştigător
| WhiteRose a răspuns:

Nu prea conteaza daca a zis ca "se va schimba", important este daca ea realizeaza modul cum se poarta cu tine acum, daca ea isi da seama ca nu este ok, doar atunci se poate schimba

Si nu sa se schimbe ea, sa schimbe atitudinea fata de tine, care nu e acelasi lucru

Si, nu stiu, sa iti spuna asa cum vede ea lucrurile, ce vrea ea
Poate nu este genul de persoana asa deschisa si atunci este mai greu, dar stiu ca lucruri de genul se mai intampla in relatii si nu inseamna neaparat ca nu te mai iubeste

Poate avea "n" motive sa se poarte asa, numai ea il stie pe cel corect si numai ea ti-l poate spune

7 răspunsuri:
| Andru1996 a răspuns:

Poi mei crede-ma ac si eu simt un sentiment la fel de puternik pentru prietena mea:X:X:X:X poate chiar mai mult dar nu am problem tale insa ori nu te mai iubeste ori te inseala in ambele cazuri vera sa va despartiti mai exista variante cineva si'a bagat "coditza" daca ma intelegi sau pur sh simplu si'a pierdut increderea dintr'un motiv anume.Nu vr sa te intristez dar Crd ca te inseala sau nu te mai iubestesad

| WhiteRose a răspuns:

I-ai spus si ei toate astea?

Poate vreodata ai facut-o sa creada ca nu iti place cum se purta cu tine si de aia s-a schimbat, sau daca are alt motiv, spune-i ce ai observat la ea si intreab-o motivul.

Poate ei i s-a parut ca tu esti mai rece si de aceea a hotarat sa fie si ea asa

Cel mai bine este sa o intrebi direct pe ea si daca nu vrea sa iti spuna nimic, spune-i tu

| AkexD a răspuns:

Da...pai incearca sa vorbesti cu ea si sa lamuriti treburile, discutie care in general la mine n`a folosit deloc, tot ceea ce avea ea in cap facea, ma rog sa nu ne abatem de la subiect. Daca la tine da randamente disucutia pot zice ca esti destul de bun in ale cuplului.Multa bafta!

| alexgogo a răspuns:

Salut Addicted!

Vestea buna este ca esti indragostit, ce simti se numeste emotie. Bucura-te de sentimentul asta pentru ca odata cu trecerea timpului se prafuieste.

Partea urata ca sa zic asa este ca relatia voastra nu mesge tocmai ok. cineva pune mai mult suflet, si cuiva nu-i convine ceva.

Chiar dca ai face orice pentru ea si esti instare sa lasi tot pentru ea, incearca sa discuti cu ea si sa aflii adevaratul motiv de suparare al ei.

Stiu ca-i greu, dar parca nici sa investesti sentimente in zadar nu-i bine...

Mult succes!

| Addicted_3381 explică:

A si inca ceva, nu am inselat-o niciodata, mereu m-am abtinut de la " nebunii " cu altcineva, mi-am vazut de treaba si nu cred ca i-am dat vreodata motive sa creada ca as lasa-o

| Addicted_3381 explică:

I-am spus tot ce ma deranjeaza. si a a zis ca se v-a schimba. poate cer si eu prea multe de la ea si nu cred ca am fost vreodata rece cu ea incat sa o fac sa se schimbe in halu asta, ba din potriva mereu i-am aratat ca imi pasa

| Addicted_3381 explică:

Multumesc WhiteRose, chiar mai ajutat si le multumesc si celorlalti daca as putea as da funda la toti >big grin