| rolandbejan a întrebat:

nu de mult m-am despartit de o fata. am mai trecut printr-o despartire acum o luna si ceva dar sa repetat.Bine ca acum e mai serioasa treaba. Ca sa va dau si mai multe detalii am sa va explic cum a fost. In aceasta relatie nu prea am fost fidel adica vorbeam cu una care fosta mea prietea nu o suporta dadeam likuri pe facebook la altele, trimiteam pupici la alte fete, etc. ok acum sa va zic cum a fost: vazuseram eu ca ea i-a dat like pe facebook la unul care nul stiu +comentariu cu un simplu pupic. Ceva normal in ziua de azi. Am luat-o la intrebari, pe moment nu a zis nimic de despartire dar dupa aceea pe la 9 seara imi da mesaj ca s-a saturat sa ma indoiesc de ia, ca nu am incredere in ea, etc. Am incercat eu u pic s-o iau cu zaharelul dar mi-a spus ca nu vrea si nu mai poate inca o data. Eu tin mult la ea dar stiu ca si ia tine la mine tot la fel de mult pentru ca i-am spus direct de ce nu mai putem continua si mi-a spus ca nu sentimentele sunt cauza ci s-a suparat si sa simtit ca ca si cum i-as fi interzis sa vorbeasca si etc. Sa suparat mai rau ca dupa aceea mi-a bagat pe cap ca eu la 4 dimineata vb cu alta pe care prietena mea nu o suporta si tot ce am facut eu. Bun... eu sunt cu un procent de, 50% sigur ca ma voi impaca pentru ca si data trecuta eram sigur ca iar vom fi impreuna dar atunci nu era asa de grav. Va rog sa-mi spuneti cum sa procedez ca sa fie mai bine si sa am stiu eu ca ma o sa ma inpac 100% cu ea pentru ca eu nu vreau sa o pierd pentru ca o iubesc mult si stiu ca si ia ma iubeste la fel de mult. Dar aici mai e o problema nu stiu ce a apucato de nici pe facebook nu-mi raspunde. In fine dati-mi un sfat de folos. Multumes!

Răspuns Câştigător
| loOveeep a răspuns:

Poate s-a saturat, fii si tu cuminte stai decat cu ea
era un proverb: ce tie nu iti place altuia nu-i face!
tu de ce ai vorbit cu altele? ce ea nu are dreptul? nu sunt de acord cu tine, si dupa parerea mea zic sa vorbesti deschis cu ea, sa iti ceri scuze ca ai luat-o la intrebari nevinovata si ca si tu ai gresit ca ai vorbit cu altele gen:
Uite stiu ca am gresit ca nu am avut incredere in tine imi cer scuze si iti promit ca nu o sa se mai intample. Ramane la latitudinea ta ce vrei sa faci, eu te iubesc, zic sa te gandesti inainte de a lua o decizie definitiva pentru ca o sa suferim amandoi si fara rost. Inca odata scuze! te iubesc.:* si esti singura femeie/fata/persoana din viata mea la care tin asa mult. te iubesc
ps: eu asta as vrea sa aud daca as fi in locul ei big grin! funda?

1 răspuns:
| CeInteleptul a răspuns:

O suni si iesiti in oras.
cred ca generatiile care urmeaza vor pierde contactul cu realitatea intr-o anumita proportie.

iesi cu ea in oras, sa fie contact fizic.