| niiil a întrebat:

nu este contul meu personal dar am nevoie de un sfat neaparat.pe scurt, sunt cu un baiat de 2 ani dar povestea noastra a inceput acum 4 ani, de 4 ani il iubesc, i-am demonstrat in 1000 de moduri cat il iubesc m-am certat cu a mei, cu prieteneele cu toata lumea am lasat pentru el multe, insa el pentru mine nimic plus ca parintii lui nu sunt de acord cu relatia. el m-a inselat de multe ori, ma minte tot timpul, dar in fata mea sustine ca nu ca ma iubeste ca vrea sa fim impreuna dar de fapt o vrea el da minte mult si sufar pentru asta. in primul rand as vrea sa il ranesc cu ceva sa simta macar o parte din ce simt eu zi de zi dati-mi idei cu ce pot face un baiat sa se simta ca un rahat big grin si desii il iubesc nu stiu sa il parasesc? va multumesc. si astept raspunsurile voastre dar fara batjocura va rog

5 răspunsuri:
| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns:

Atat timp cat il iubesti nu ii poti face rau, nu ii poti face ce iti face si el tie. daca il iubesti poti vb cu el serios si ii spui ca, cu prima ocazie cand te minte si te inseala va despartiti, si cu prima ocazie.sa te desparti de el.sa uiti de iubire si de tot.dar nu ii face rau, nu este bine sa te razbuni.asta nu e iubire...

| allyssa a răspuns:

Daca te-a inselat si te-a mintit de foarte multe ori ar fi mai bine pentru tine sa il parasesti.el nu te iubeste atat de mult si isi bate joc de tine(scuze de expresie dar el chiar nu te respecta si nu iti arata ca te iubeste prin faptul ca te inseala si te minte); nu merita sa mai stai cu el,stiu ca daca tu il iubesti iti va fi greu sa il lasi dar va fi mult mai bine pentru tine, pentru linistea ta, pentru fericirea ta.cu timpul sentimentele pentru el se vor diminua si la un moment dat chiar vor putea sa dispara si atunci tu iti vei da seama ca el nu te-a meritat niciodata.cauta un baiat care sa te iubeasca cu adevarat si care, in primul rand, sa te respecte. happy

| 1234_7760 a răspuns:

Cand vrei sa faci pe cineva de rahat inseamna ca tu deja esti de tot rahatul happy

| teroristu_7134 a răspuns:

Cel mai bine ii faci deepthoart unui amic de-al sau.

| XDarkAngel a răspuns:

Buna! chiar daca nu e bine sa te razbuni, eu chiar vreau sa te ajut. in primul rand nu-i mai crede linguselile si despartete de el chiar daca ti greu pentru ca nu te merita deloc. dar inainte de asta, sunt o gramada de variante prin care sa-l faci sa se simta ca tine in general. cea mai buna e sa te indepartezi de el, apoi sa faci astfel sa te vada stand de varba sau plimbandute cu un alt baiat sau cu mai multi de mai multe ori si diferiti (nu vrei ca prietenul tau sa se ia la bataie cu ala dacal vede de mai multe ori). si daca iti cere explicatii, fa si tu ca el, lingusestel si spune-i ca il iubesti si ca baietii aia sunt doar prieteni si etc etc. apoi mai fa asta de cateva ori iar apoi despartete de el, chiar daca ti greu. cel putin vei sti ca macar odata l-ai facut si pe el sa se simta un ratat. si chiar daca e posibil ca la inceput dupa ce te departezi de el el sa nu te bage in seama mai asteapta si va veni si acel moment intr-un final (pentru ca nimanui nu-i place sa fie amanat de atatea ori). si totul va fi mai bine daca te vei desparti de el toate se vor aseza si nu te vei mai simti prost niciodata.
sper ca te-am ajutat, bafta happy.