| Gg7181819463 a întrebat:

Salut TPU, nu stiu daca am o problema, vreau sa imi spuneti voi. Cand ma masturbez mi se scoala, dar daca nu o ma opresc cateva secunde incet, incet imi adoarme. Este normal? Cum ar trebui sa ma masturbez ca sa nu ma afecteze cand o sa fiu cu o fata in pat? Si de cate ori?

10 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Ai fi mai fericit și cu conștiința libera dacă ai renunta complet la masturbare.

| RAY a răspuns:

E normal omule sa se întrerupă erecția

| Emilian65 a răspuns:

Nu este normal ce se întâmplă cu penisul tău. Consulta un medic urolog, el îți va spune ce sa faci ca să nu mai ai aceasta problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am inteles intrebarea. Daca spui ca te masturbezi si apoi iti vine sa adormi sau iti vine somn e ceva normal dar daca e ceva diferit de ce am spus mai bine mergi la un medic pentru ati oferi mai multe detalii referitoare la problema ta.

| StefanIlAreMare a răspuns:

Freci prea mult toiagul bro

| mionix00 a răspuns:

Daca te masturbezi mai mult de odata pe zi deja ai o problema, chiar si odata pe zi e mai mult decat ar trebui. Cel mai sanatos lucru e sa o faci odata pe saptamana, dar daca e prea rar pentru tine, odata la 3-4 zile. Daca abuzezi de masturbare e normal sa nu mai stea ridicata cand te opresti din frecat pentru ca stimularea nu mai e la fel de mare odata ce o faci in exces.

| Gg7181819463 explică (pentru mionix00):

Si daca raresc la o data pe saptamana, o sa revina totul la normal?

| StoicAnalysis a răspuns (pentru Gg7181819463):

In principiu da ar trebui sa revina la normal. Depinde si la ce materiale te uiti si cat de excitat esti.

| mionix00 a răspuns (pentru Gg7181819463):

Da, ar trebui sa revina totul la normal. Am avut si eu o perioada in care o faceam prea des si pateam acelasi lucru. Nu-i lua in seama pe astia care zic de medic la orice problema minora cu penisul. Ei sunt un fel de Google cand vine vorba de probleme medicale unde ce spun ei doar te sperie, dar e departe de realitate. De multe ori problema este suprasolicitarea penisului si prea multa pornografie.

| mionix00 a răspuns:

Dabea dupa ce vezi ca nu functioneaza raritul masturbarii trebuie sa mergi la medic. Ei o spun ca si cum ei s-ar duce in secunda 2, cand de fapt majoritatea oamenilor fug de medic chiar si la probleme infinit mai grave.