| anonim_4396 a întrebat:

nu stiu daca intrebarea mea se regaseste aici.

Acum vreo luna si ceva un prieten a venit de la Bucuresti, la inceput a fost suparat trist si de cateva ori l-am surprins cand plangea... dupa un timp mi-a povestit despre ce s-a intamplat, se pare ca sa indregostit de o fata si asta s-a cuplat cu colegul lui de camera, am incercat sa il fac sa uite dar n-a mers prea bine, am fost plecat o saptamana si cand m-am intors s-a schimbat, a slabit mult s-a apucat de sala umbla cu "prieteni " dubiosi si e mai tot timpul nervos nu mai zambeste nimic tot ce vrea acum e sa se razbune, i-am umblat pe telefon si am vazut o conversatie dintre el si ea... se pare ca i-a spus ca nu mai vrea sa auda de el, problema e ca nu l-am vazut niciodata atat de serios, acum imi e ca daca se duce la Bucuresti va face o prostie, mi-a spus ca tot ce vrea acum e sa se razbune pe ea el si prieteni lui care i-au ascuns asta.

Pentur fata asta a renuntat la multe, sa indepartat de prieteni, nu mai venea acasa cu lunile, la inceput a parut fericit zambind intodeauna, vorbea cu mine despre orice dar acum e... mult prea schimbat, rau nu stiu ce sa fac sa il ajut.

Pana acum el a fost o fire deschisa, ajuta pe oricine avea probleme, bun, calm, de cand il cunosc o singura data l-am vazut sa fie nervos si nu s-a terminat cu bine, nu vreau sa se mai intample asta inca odata, il iubesc ca pe un frate si nu vreau sa il vad cum se autodistruge, nu am mentionat dar s-a apucat si de baut si sa fumeze iarba.

Am nevoie de ajutor nu vreau sa il pierd imi e cel mai bun prieten si m-a ajutat de nenumarate ori, acum el are nevoie de ajutor si eu nu stiu cum sa fiu alaturi de el!

3 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

De ce ai impresia ca are nevoie de ajutor? Doar pentru ca abia acum se regaseste? Lasa`l, daca tii la el.Nu mai incerca sa schimbi pe nimeni pentru ca nu este nevoie.Fiecare persoana isi va gasi calea si mai mult rau ii poti face daca o vei alege tu in locul lui.

| NameHarris a răspuns:

Pai incearca sa il ajuti sa isi gaseasca o iubita va reveni la normal

| C1A a răspuns:

Cred ca tu îl placi și dacă nu s a îndepărtat și de tine înseamnă ca și el te place. Încearcă sa vb cu părinții lui, Dacă nu merge fa l sa se îndrăgostească de altcineva. Poate de tine. SINGURUL MOD DACĂ VREI SA ÎL AJUȚI E SA II GĂSEȘTI O ALTA PARTENERA